Gry komputerowe

Stellaris - 1,5 mln sztuk w rękach graczy, nowe rozszerzenie i weekendowa obniżka cen

przeczytasz w 1 min.

Firma Paradox Interactive ujawniła, że nowa strategia 4X twórców Europa Universalis znalazła już ponad 1,5 miliona nabywców. Na Steamie dostępne jest już nowe rozszerzenie zatytułowane Apocalypse, a także trwa weekendowa oferta specjalna.

Czy jest jeszcze popyt na strategie 4X? Paradox Interactive udowadnia, że odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Wydawca pochwalił się wynikiem bardzo ciepło przyjętego Stellaris z 2016 roku.

Strategie nie sprzedają się tak dobrze jak RPG czy gry akcji, a do tego najczęściej trafiają tylko na PC (tak jak też w tym przypadku). Tym większe wrażenie robi wynik, jaki udało się osiągnąć w przypadku Stellaris, czyli nowej produkcji twórców Europa Universalis czy Hearts of Iron. Tytuł ten – jak poinformowało Paradox Interactive – znalazł już ponad 1,5 miliona nabywców. 

To zresztą nie pierwszy sukces, bo gra Stellaris już w ciągu pierwszej doby rozeszła się w nakładzie ponad 200 tysięcy egzemplarzy.

Wydawca nie pochwalił się jednak tym wynikiem tak po prostu – zrobił to przy okazji udostępnienia łatki „2.0 Cherryh” i premiery nowego, czwartego już rozszerzenia, zatytułowanego Apocalypse. DLC daje nowe opcje ofensywne i defensywne, wprowadza potężne okręty „Tytan”, pozwala wynajmować kosmicznych nomadów i dużo, dużo więcej. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun premierowy:

Nie można też nie wspomnieć o trwającej na Steamie ofercie weekendowej. Gra Stellaris w różnych edycjach jest dostępna w cenach obniżonych o 60 proc. Szczegóły w sklepie.

Źródło: Paradox Interactive, ShackNews, Steam

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    KORGAN
    2
    Jak na tak trudną, nieczytelną i niszową grę wynik jest rewelacyjny.