Gry

Studio Boss Key Productions kończy działalność

przeczytasz w 1 min.

Założone przez Cliffa Bleszinski'ego studio przetrwało niespełna 4 lata. Sukcesu nie odniosło debiutanckie LawBreakers, nie udał się również ratunek w postaci Radical Heights.

Oficjalnie poinformowano o tym, o czym od pewnego czasu głośno spekulowano. Studio Boss Key Productions przechodzi do historii, co doskonale pokazuje nam, że uznane nazwisko na pokładzie nie jest gwarantem sukcesu.

Studio Boss Key Productions powstało w 2014 roku, z inicjatywy Cliffa Bleszinski'ego. Jeden z ojców Unreal Tournament czy Gears of War po odejściu z Epic Games miał bardzo ambitne plany, ale ich realizacja okazała się trudniejsza niż przypuszczano.

Sukcesu nie odniosło debiutanckie LawBreakers, nie udał się również ratunek w postaci Radical Heights oferującego zmagania battle royale. Z oficjalnego komunikatu dowiedzieliśmy się, iż studio Boss Key Productions kończy działalność (serwery Radical Heights będą jeszcze przez jakiś czas aktywne), sam Cliff Bleszinski nie ma póki co planów na dalszy etap swojej kariery.

„Od dzisiaj, Boss Key Production nie istnieje. [...] Jeśli mowa o mnie, planuję wolne na refleksję. Muszę skupić się na sobie oraz rodzinie, a także owczarku australijskim, który powoli od nas odchodzi. Gry wideo zawsze będą częścią mnie i mam nadzieję, że kiedyś zrobię coś nowego, ale teraz muszę się wycofać i zrobić sobie przerwę. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich latach wspierali mnie i studio, jak również tym, którzy ze mną pracowali.”

Jesteście zaskoczeni takim obrotem spraw? Mieliście kontakt z którąś z gier Boss Key Productions?

Źródło: twitter - Cliff Bleszinski

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    chotnik2
    0
    Spóźnili się na arena shootera, potem spóźnili na BR... Cliffy się chyba starzeje...