SSD

Superszybkie dyski OCZ Vertex EX 2.5'' już dostępne

przeczytasz w 1 min.

Firma OCZ poinformowała, że wprowadza na rynek dwa kolejne modele dysków SSD, tym razem z serii Vertex. Nowe EX 2.5'' mają pojemność 60GB oraz 120GB i skierowane są głównie dla serwerów oraz przedsiębiorców. 

OCZ Vertex EX 2.5'' to kolejne już dyski tej firmy przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Mogą odczytywać dane z prędkością 260MB/s a zapis 200MB/s w przypadku SSD o pojemności 60GB oraz 260MB/s a zapis 210MB/s w przypadku SSD o pojemności 120GB. Producent postarał się także, by dyski były przyjazne dla środowiska tj. miały niskie zużycie prądu.

OCZ są kompatybilne zarówno z nowszymi systemami Windows (XP 32/64, Vista 32/64, Windows 7 32/64) jak i systemem MAC OS w wersji 10 i wyższej. Producent udziela 2-letniej gwarancji. Istotną informacją jest to, że dyski nie wymagają defragmentacji a jej przeprowadzenie może skrócić żywotność dysku. Niestety nie jest znana ich cena. Więcej informacji o nowych OCZ Vertex można znaleźć na stronie producenta.

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jogin211
  0
  bajerka :)
  a ja bym chciał kupić kontroler do kart SD tak aby stworzyć z nich macierz RAID0 i podłączyć do SATAII !! hah!
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   "OCZ są kompatybilne zarówno z nowszymi systemami Windows (XP 32/64, Vista 32/64, Windows 7 32/64) jak i systemem MAC OS w wersji 10 i wyższej."

   To dyski musza byc kompatybilne z systemami??? Myślałem, że mozna zainstalowac na nich taki system jak sie komu podoba skoro korzysta z interfejsu SATA 2. Czyli np. Linuksa na tym nie zainstaluję? :D Oczywiście wiadomo, że się zainstaluje i bedzie działac, więc nie wiem po co takie głupoty pisać o kompatybilnosci z systemami. Owszem, nie skłamali pisząc, że z takimi systemami jest kompatybilny (bo czemu niby nie?), ale ktos sobie pomysli, że nic innego na tym nie pójdzie, co wydaje mi się bzdurą.
   • avatar
    assistant
    0
    Defragmentacja skraca żywotność, chyba w tym sensie ze dyski mają ograniczoną ilość odczytów/zapisów komórek.