Aplikacje mobilne

Mapy Google będą pokazywać sygnalizacje świetlne? Możliwe, że już niedługo

przeczytasz w 1 min.

Możliwe, że już niebawem aplikacja Mapy Google będzie jeszcze lepsza. Obecnie trwają testy nowego oznaczenia pokazującego sygnalizacje świetlne na ulicach niektórych miast.

Mapy Google pokażą sygnalizacje świetlne

Jeden z użytkowników aplikacji, mieszkający w West Des Moines (miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Iowa) udostępnił zrzuty ekranu, na których pokazanych jest kilka różnych punktów w mieście z zaznaczoną sygnalizacją świetlną. Malutką ikonkę na skrzyżowaniach widać zarówno w domyślnym widoku mapy, jak i w trybie nawigacji. Nie ma też żadnych powiadomień dźwiękowych o zbliżaniu się do świateł podczas jazdy.

Sama ikonka na razie nie rzuca się zbyt mocno w oczy, najwyraźniej firma dopiero testuje nową funkcję. Można ją zobaczyć na poniższych screenshotach.

Mapy Google

Oznaczone sygnalizacje mogą okazać się bardzo przydatne, zwłaszcza dla tych spieszących się osób. Obecność sygnalizacji można również uwzględnić podczas planowania podróży.

Mapy Google

Aplikacja jest świetna, a będzie jeszcze lepsza

Mapy Google są wspaniałą aplikacją, z której korzystają miliony ludzi każdego dnia. Dlatego każde kolejne nowości niezwykle cieszą, a usługa może stać się jeszcze lepsza.

Nowe oznaczenia są na razie w fazie testów, zapewne na bardzo niewielkiej grupie użytkowników aplikacji. Nie wiadomo jednak, kiedy wszyscy będą mogli widzieć sygnalizacje świetlne w Mapach. Firma niczego jeszcze nie ogłosiła w sprawie wprowadzenia tej funkcji dla szerszego grona odbiorców.

Źródło: droid-life.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebastianzola
  2
  Google tyle informacji zbiera, że wiedzą wszystko : wygoda ma niestety swoją cenę.
  • avatar
   Marti99
   1
   Tak naprawde co to zmieni? Sa swiatla i nikt pewnie dlatego drogi nie bedzie omijac. A jak niema swiatel to nie znaczy ze niema korkow. Chyba to raczej ciekawostka. A jesli chodzi o przydatnosc to wystarczy porownac co mowi ta aplikacja a co mowi na przyklad aplikacja Here (jak na moj gust jest bardziej aktywna i mozna poruszac sie na pasach prawie nie patrzac na ekran). No ale to moja opinia.
   • avatar
    develoop
    0
    Nie korzystam z Map Googla bo ich aplikacja strasznie szybko baterię ściąga.
    • avatar
     bandan
     0
     Ale te sygnalizacje świetlne już są na mapach od dłuższego czasu. Myślałem, że chodzi o to że w czasie rzeczywistym będzie pokazywać na mapie tak jak w rzeczywistości. Zobaczcie sobie mapę Tokio. Tam światła są od dłuższego czasu naniesione.