Gry komputerowe

Gra TERA przechodzi 5 lutego na tryb free-to-play

przeczytasz w 1 min.

Fantasy MMO produkcji Bluehole od lutego będzie dostępne za darmo. Dla tych, którzy chcą czegoś więcej przygotowany został Klub TERA.

TERA F2P gra screen wierzchowiec

Firma Gameforge poinformowała, że już piątego lutego gra TERA przejdzie na model free-to-play.

TERA to gra z gatunku fantasy MMO stworzona przez studio Bluehole. Jej główne cechy charakterystyczne to zaawansowany system walki (True Action Combat), system polityczny oraz, jak chwali się producent, dopracowana grafika. Tytuł zadebiutował na rynku latem ubiegłego roku i spotkała się ze stosunkowo ciepłym przyjęciem.

Już 5 lutego gra przejdzie na model free-to-play, co oznacza, że nie będzie już trzeba płacić za możliwość zabawy. Tego samego dnia światło dzienne ujrzy aktualizacja do TERA, która rozszerzy świat Arborei o nowy loch i arenę PvP, dodające nowe wyzwania dla graczy.

Od dnia przejścia, gracze TERA będą podzieleni na trzy rodzaje kont. Dwa podstawowe to Nowicjusz oraz Weteran. Ten pierwszy został stworzony dla zupełnie nowych graczy, natomiast konto Weterana otrzymają osoby, które już wcześniej zakupiły grę. Ci drudzy otrzymają dodatkowo między innymi 8 (a nie 2, jak Nowicjusze) slotów postaci.

Użytkownicy z obu rodzajów kont będą mogli też dołączyć do Klubu TERA, opłacając miesięczny abonament. Co zyskujemy dzięki członkostwu? Nowe elementy w grze, dzienny pakiet wzmocnień oraz zwoje, umożliwiające między innymi zwiększanie liczy PD i ilości złota. Miesięczny abonament wyniesie 12,95 euro, co oznacza, że cena nie ulegnie zmianie. W przypadku deklaracji 6-miesięcznego członkostwa opłata zostaje jednak zmniejszona do 11,65 euro, natomiast przy rocznej – do 9,99 euro.

Źródło: Gameforge, MahaloVideoGames

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  projectdarkstar
  1
  Ah te azjatyckie MMO, w których kobiece zbroje odsłaniają więcej, niż zasłaniają :P
  • avatar
   ADiS_
   1
   No to mamy kolejnego konkurenta w rankingu MMO F2P :
   LINEAGE 2, AION, SWTOR i tera TERA.
   • avatar
    Grzywacz
    0
    po pewnym czasie większość MMO, które miały być alternatywami dla wiadomego największego mmo, ląduje jako F2P

    z jednej strony dobrze, że jest coś za friko, ale z drugiej monopol jednego studia nigdy nie jest dobry dla rynku
    • avatar
     Damian Szymański
     0
     Gameforge wrzucili te same zasady na które migrowali AIONa, za którego w EU odpowiadają. Też konto weterana i nowicjusza czy jakoś tak.
     Może F2P ma różne wady jak to niektórzy określają Pay2Win, ale mimo wszystko pozwoli wielu nowym graczom zapoznać się z rozgrywką bez konieczności płacenia abonamentu, na który wielu nie może sobie pozwolić.