Gadżety

Filmowe efekty specjalne z wykorzystaniem skanerów 3D w Terminator: Genisys

przeczytasz w 1 min.

Niesamowite efekty specjalne w Terminator: Genisys to dzieło ekipy Legacy Effects i możliwości skanerów 3D.

Terminator

Legacy Effects to ekipa filmowa znana z tworzenia efektów specjalnych w wielu kinowych hitach, wśród których wymienić wystarczy choćby Avengers, kultowy już Avatar i wyświetlany jeszcze w polskich kinach Jurassic World. Przy okazji pracy nad kolejnym filmem, Terminatorem: Genisys, ekipa wykorzystała możliwości skanerów 3D.

W pracy nad filmem Terminator: Genisys, Legacy Effect wykorzystywali możliwości skanera MH marki Artec, poprzedniej generacji tego typu sprzętu, która posłużyła jako baza dla najnowszego modelu Eva. Ekipa opublikowała w sieci film na którym pokazuje tworzenie modelu 3D poprzez skanowanie twarzy i głowy Arnolda Schwarzeneggera.

Powody i sposób wykorzystania techniki skanu 3D wyjaśnia Scott Patton, główny projektant firmy: Mieliśmy przygotowany żywy odlew Arnolda i zrobiliśmy kilka skanów twarzy i głowy Arnolda. Potem wzięliśmy to wszystko do obróbki w programie ZBrush, chodziło nam o dokładne „wyczyszczenie” i dopracowanie modelu. Następnie dołączyliśmy element stworzonej mózgoczaszki i umieściliśmy go wewnątrz głowy. Zaczęliśmy rzeźbić w tym modelu jak chcieliśmy, zupełnie jak w glinie, tak jak to widać w oryginale.

Artec_Eva

W efekcie udało się uzyskać nieskazitelny makijaż hybrydowy, w którym wyeksponowano części wnętrza głowy, idealnie wpasowanej w skórę twarzy Terminatora granego, rzecz jasna, przez Arnolda Schwarzeneggera.

Wykorzystanie skanerów 3D w efektach specjalnych nowoczesnych filmów to tylko jedna z wielu możliwości tych urządzeń, które sprawdzą się nie tylko w branży rozrywkowej, ale także w segmencie B2B.

Więcej informacji na temat zastosowania technologii skanu 3D pod tym adresem.

Źródło: 3D Master.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cacek93
  5
  Link do filmiku dla leniwych:
  https://youtu.be/bB8KO6N0Jx0
  • avatar
   n1ckMen1
   1
   **UWAGA SPOILER! **

   Ten młodszy terminator, który występował w filmie w kinie wyglądał niczym prawdziwy, dopiero potem kiedy przeczytałem, że to był model komputerowy to mnie to bardzo zdziwiło.
   • avatar
    n1ckMen1
    1
    **UWAGA SPOILER! **

    Ten młodszy terminator, który występował w filmie w kinie wyglądał niczym prawdziwy, dopiero potem kiedy przeczytałem, że to był model komputerowy to mnie to bardzo zdziwiło. Technika w technice efektów specjalnych idzie równo do przodu, szkoda, że czasami średnio to wychodzi, ale jednak postępy są.
    • avatar
     raffal81
     0
     Teraz zobaczcie sobie starego terminatora, mam na myśli np 2 część, dopiero teraz jak się zobaczy widać zacofanie techniki ;) maja co prawda swój urok, ale jak się ogląda niektóre sceny to się człowiek pod nosem uśmiecha ;)))
     • avatar
      Deadlyblonde
      -2
      Film mega beznadziejny, jednak trzeba przyznać, że GCI terminatora z jedynki super.