Gry komputerowe

The Black Glove: surrealistyczna gra twórców Bioshock

przeczytasz w 1 min.

Opublikowany zwiastun jednoznacznie pokazuje, że The Black Glove ma sporo wspólnego z Bioshockiem, ale to chyba tylko plus tej produkcji.

The Black Glove

Bioshock to jedna z najoryginalniejszych, ale też najcieplej przyjętych serii ostatniej dekady. Odpowiedzialne za nią studio Irrational Games zostało jednak zamknięte i kolejne projekty tej utalentowanej ekipy stanęły pod znakiem zapytania. Teraz wiemy już, że panie i panowie ponownie łączą siły – tym razem w niezależnym, surrealistycznym projekcie zatytułowanym The Black Glove.

Opublikowany zwiastun jednoznacznie pokazuje, że The Black Glove ma sporo wspólnego z Bioshockiem, ale to chyba tylko plus tej produkcji. Świat – choć nie tak opuszczony jak Rapture – jest równie klimatyczny. Akcja toczy się w budynku z meblami, wzorami i akcesoriami z tego samego okresu – lat 20. ubiegłego wieku. 

Gracz wciela się tutaj w ostatniego kustosza Equinox, który zdecydowanie nie może być zadowolony z zastanego widoku – rozsypki. Naszym zadaniem jest postawienie na nogi trzech rezydentów – artysty, filmowca i muzyka – i nakłonienie ich do robienia tego, co potrafią najlepiej: tworzenia. Jak tego dokonać? Cofając się do ich przeszłości i rozwiązując łamigłówki.

Dokładne zasady rozgrywki są na razie owiane tajemnicą. Całość zapowiada się jednak bardzo interesująco. Jeśli wciąż tego nie czujecie, zobaczcie pierwszy zwiastun tej produkcji:

Twórcy niezależni, to i z budżetem krucho. Dlatego też ruszyła kampania na platformie Kickstarter, w której celem jest zebranie 550 tysięcy dolarów. Finansując ekipę kwotą co najmniej 20 dolarów możemy liczyć na cyfrowy egzemplarz gry The Black Glove w wersji PC, Mac lub Linux.

Źródło: SlashGear

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  "(...) The Black Glove w wersji PC, Mac lub Linux."
  To wersja na Linuksa nie będzie na PC????
  A jak kupię "wersję na PC", to znaczy, że konkretnie pod jaki system operacyjny? Nie ważne, byle by PC był?
  Autorze szanowny, świat PC nie kończy się na Windowsie, a jak mniemam, to właśnie miałeś na myśli pisząc o "wersji PC".
  A fe, nieładnie.
  • avatar
   entropic
   -4
   "Bioshock to jedna z najoryginalniejszych serii ostatniej dekady"
   hahaha, tosmy pozartowali, polecam zagrac w system shocka 2...