Systemy operacyjne

200 tysięcy dolarów nagrody za stworzenie ciekawej aplikacji na system Tizen

przeczytasz w 1 min.

Nie jest łatwo zainteresować użytkowników sprzętu mobilnego nowym systemem operacyjnym.

Tizen system tworzenie aplikacji konkurs

Nie jest łatwo zainteresować rynek mobilny nowym systemem operacyjnym. Tym razem dość boleśnie przekonują się o tym twórcy platformy Tizen, o której kondycji najlepiej świadczą niedawne pogłoski o jej śmierci. Ostatecznie do niej jednak nie doszło i cały czas czynione są starania mające na celu zwiększenie popularności tego tworu.

Jedną z firm pracujących nad rozwojem systemu jest Samsung. To właśnie koreański producent przypomina teraz o Tizen App Challenge - międzynarodowym konkursie na najlepszą aplikację. Programiści walczą o jedną z 54 nagród, które będą przyznawane za aplikacje z dwóch głównych kategorii: "Gry" oraz "Inne aplikacje", które podzielono na dodatkowych dziewięć podkategorii. Twórcy najlepszych aplikacji mogą liczyć na nagrody pieniężne sięgające 200 tysięcy dolarów.

"Polscy programiści należą niezmiennie do światowej czołówki, co potwierdzają wysokie miejsca, które zajmują w największych konkursach organizowanych przez czołowe firmy i uczelnie techniczne. W związku z tym, że duża część kodu systemu Tizen powstaje w Polsce, mam nadzieję, że polscy programiści wezmą licznie udział w konkursie Tizen App Challenge. W poprzednich konkursach, które były organizowane przez firmę Samsung, deweloperzy z Polski byli jednymi z laureatów, co pozwoliło im na wspaniały start kariery i założenie lub rozwój własnych firm." – Jarosław Szponar, Application Specialist w Samsung Electronics Polska

Nagrodą główną w kategorii "Gry" jest 200 tysięcy dolarów, natomiast w kategorii "Inne Aplikacje" – 120 tysięcy dolarów. Każda z grup jest oceniania pod względem czterech różnych czynników. W przypadku gier są to m.in. grywalność, design i wydajność z kolei "Inne aplikacje" oceniane są na podstawie m.in. użyteczności, designu i wydajności. Niezależnie od pozostałych wyróżnień, jury wybierze także 10 najlepszych aplikacji HTML5, których autorzy otrzymają po 50 tysięcy dolarów.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie konkursu.

Źródło: samsung

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  StartX_pl
  1
  Całkiem spory budżet jak na system "trup", bo chyba nawet amdroid tak nie szasta kasą... Swoją drogą gdyby nie ten news to bym nigdy nie usłyszał o tizenie.
  • avatar
   szyps
   0
   Taa... Jak wprowadzali Badę również robili konkursy na najlepszą aplikację. Użytkownicy telefonów z serii Wave wiedzą jak to się skończyło. Szczerze odradzam zakupu takich wynalazków.
   • avatar
    jkbrenna
    0
    ale doswiadczenie w tworzeniu programow, bedzie duzo wiecej niz 200 tys warte...i pewnych programistow sie zatrudni,,,