• benchmark.pl
 • newsy
 • Karty pamięci Toshiba Exceria HD - SDHC o pojemności 8, 16 i 32 GB i transferem do 95 MB/s

Karty pamięci Toshiba Exceria HD - SDHC o pojemności 8, 16 i 32 GB i transferem do 95 MB/s

przeczytasz w 1 min.

Karta cechować będzie się dużymi prędkościami, dzięki współpracy z interfejsem UHS 1.

Toshiba Exceria HD karta SDHC

Na rynek wprowadzone zostały nowe karty pamięci Toshiba Exceria HD, mające charakteryzować się dużymi transferami.

Toshiba Exceria to rodzina kart pamięci SD, która cieszy się uznaniem na rynku. Najpopularniejszy model z tej serii – Exceria Typ 1 jest aktualnie jedną z najszybszych takich kart. Teraz na rynku pojawi się Exceria HD – karta microSDHC, współpracująca z interfejsem UHS 1. Dzięki temu zagwarantować ma ona niezłe prędkości transferów – odpowiednio 95 MB/s podczas odczytu i 30 MB/s przy zapisie.

Producent w swojej zapowiedzi przyznał także, że dużą wagę przywiązano do bezpieczeństwa. Kartę Exceria HD wyposażono dlatego między innymi w mechanizm, który zabezpiecza dane przed szkodliwym działaniem promieniowania rentgenowskiego. Produkt ma być również wodoodporny.

Dystrybutorem pamięci flash Toshiba w Europie Środkowo-Wschodniej jest polska firma Wilk Elektronik. Jej prezes, Wiesław Wilk, w następujący sposób skomentował pojawienie się produktu na rynku: „Bardzo wyraźnie widać, iż rozwój rynku urządzeń mobilnych obsługujących standard microSD pociąga za sobą wzrost zapotrzebowania na bardzo szybkie i wydajne nośniki microSD o dużej pojemności. Warto zaznaczyć, iż taktowanie interfejsu UHS1 wynosi aż 208MHz, umożliwiając maksymalny przesył danych na poziomie 104MB/s. Niegdyś analogiczna częstotliwość pracy zarezerwowana była jedynie dla pamięci DRAM”.

Toshiba Exceria seria

W sklepach znajdziemy trzy warianty pojemnościowe kart Exceria HD – 8, 16 i 32 GB.

Źródło: Wilk Elektronik

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Niestety większość laptopów ma microSD podpięte pod kontroler USB. Czyli na ~30MB/s się skończy. Takiego ze wsparciem dla SD UHS to jeszcze nie widziałem (co nie oznacza, że ich nie ma).
  Odnośnie smartfonów i tabletów to sprawa jasna, blisko 95MB/s to na razie w sferze marzeń.
  • avatar
   angelboy
   2
   a i tak rzeczywistość pewnie zagnie te "rzekome" transfery danych ...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    nie wiem czym tu się tak "jarać" mam kartę CF która wyciska 75mb na 35mb i za 16 gb zapłaciłem 90zł... Może to być rozwiązanie ciekawe jako przerobiony dysk "ssd" tylko niech będzie to trochę tańsze.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Idealna karta do lustrzanek :) A co do transferów to przeważnie to komputer ogranicza transfer albo inne urządzenie. Zauważyłem to na przykładach pendriverów. Ten sam na laptopie odczyt max 10 MB/s a już na stacjonarnym 18 MB/s :P
     • avatar
      Nutaharion
      0
      Na Alledrogo 8GB za 5 dych. Cena ładna :D
      • avatar
       0
       Wystarczy kupić szybki czytnik kart pod USB 3.0. I tak najwyższe parametry kart dotyczą tylko odczytu, zapis jest gdzieś w okolicy klasy karty.