Serwery

Osobisty dysk wirtualny Toshiba STOR.E CLOUD - stwórz własną chmurę internetową

przeczytasz w 2 min.

Nieograniczony dostęp do plików

Firma Toshiba udostępniła swój pierwszy osobisty dysk wirtualny – STOR.E CLOUD, dzięki któremu w prosty sposób możliwe ma być stworzenie domowej biblioteki multimediów lub zbioru plików oraz późniejsze zapisywanie, udostępnianie i przesyłanie plików z dowolnego miejsca.

Toshiba STOR.E CLOUD to osobisty dysk wirtualny, którego zadaniem jest tworzenie chmury internetowej. Użytkownik otrzymuje możliwość zapisu najważniejszych plików z komputera osobistego czy tabletu i w ten sposób zabezpieczenie ich (archiwizacja), a także umożliwienie sobie otworzenia ich z dowolnego miejsca, w którym mamy dostęp do Internetu.

Toshiba STOR.E CLOUD osobisty dysk wirtualny wygląd

Innym zastosowaniem może być stworzenie domowej biblioteki multimediów. Użytkownik może na przykład przesyłać filmy do telewizora i bez konieczności tworzenia skomplikowanych połączeń, bardzo szybko odtworzyć go na większym ekranie. Możliwe jest również udostępnianie plików pomiędzy poszczególnymi komputerami w domu.

Jak wyglądać będzie proces instalacji takiego urządzenia. Według zapewnień producenta wszystko zamykać będzie się w trzech punktach – podłączeniu STOR.E CLOUD do routera, zainstalowaniu na komputerze oprogramowania z płyty oraz wyboru nazwy dysku, użytkownika i hasła zabezpieczającego.

Toshiba STOR.E CLOUD osobisty dysk wirtualny porty

„Zarządzanie zasobami w chmurze zdobywa coraz większą ilość zwolenników, a jednak nadal często preferowanym rozwiązaniem są tradycyjne dyski twarde. Dzieje się tak ze względu na obawę o poufność danych. STOR.E CLOUD, będąc połączeniem zalet obu tych rozwiązań, daje użytkownikom komfort psychiczny. Zapewnia im spokój i pozwala przechowywać dane we własnym domu, umożliwiając jednocześnie dostęp do nich za pośrednictwem Internetu z każdego miejsca na świecie”, powiedział Arnaud Bonvarlet, odpowiedzialny za region EMEA z departamentu Storage Peripheral Division firmy Toshiba Europe GmbH.

„STOR.E CLOUD jest rozwiązaniem na miarę domu przyszłości. Łączy zasoby wszystkich sprzętów elektronicznych i pozwala je zabezpieczyć. Firma Toshiba skorzystała z wielu lat cennych doświadczeń, wynikiem czego powstało scentralizowane rozwiązanie przechowujące dane, które umożliwia dostęp do nich z dowolnego miejsca w dowolnym czasie,” dodał Bonvarlet. 

Toshiba STOR.E CLOUD osobisty dysk wirtualny przód

Specyfikacja:

 • Łącza: Port RJ-45 Ethernet, USB 2.0
 • Powłoka/kolor: matowa/czarny
 • Pojemność: 2 TB, 3 TB
 • System plików: NTFS (MS Windows), możliwy format do HFS+ (Mac)
 • Zailanie: zasilacz zewnętrzny ze 100-240 V, 650 mA  na 12 V 2 A / Adapter wtyczki zgodny z normami EU i GB
 • Wymiary: 160 x 79 x 191 mm
 • Oprogramowanie: Toshiba Canvio Home Software
 • Wymagania: Windows XP/Vista/7, podłączenie do sieci za pośrednictwem Ethernet oraz dostęp do Internetu

Dysk Toshiba STOR.E CLOUD będzie dostępny na rynku już w październiku bieżącego roku. Niestety nieznana jest jeszcze jego cena.


Więcej o rozwiązaniach chmurowych:

Źródło: Toshiba

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AndreoKomp
  2
  Takie rozwiązania są bardzo przydatne. Dane w jednym miejscu do którym mamy dostęp za pomocą laptopa, komputera PC, smartphona, tabletu. Możemy również korzystać z danych za pomocą TV, czy amplitunerów z WiFi. Na razie za dużo nie wiadomo na temat propozycji Toshiby. Ja osobiście polecam Zyxel NSA310 (tanie rozwiązanie) lub Synology.
  • avatar
   RexRX
   1
   Chmura jest u nas w domu a przesyłamy plik który mamy w szkole lub u kolegi.
   Proste i praktyczne.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Trochę razi mnie nazywanie zwykłego NAS-a "chmurą". Marketingowcy (skutecznie) ukuli nowe hasło - teraz wszystko musi być "w chmurze" i "wirtualnie", a to, żę nie ma to nic wspólnego z faktyczmym przetwarzaniem w chmurze, to inna sprawa.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Zailanie: kabel.... "
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      W tym wszystkim jest jeden problem. Jak urządzenie poradzi sobie z faktem, że większość domowych użytkowników internetu nie ma zewnętrznego IP? Czy może jestem niedoinformowany w tym temacie?

      I o takim urządzeniu już dawno myślałem i dziwiłem się, że jeszcze nie ma takich rozwiązań. Myślę również, że przy jeszcze szybszym połączeniu internetowym, również za pomocą sieci komórkowej, możnaby np. strumienowo przesyłać muzykę z wielkiej, domowej biblioteki prosto na telefon, który nie potrzebowałby pamięci.