Chłodzenie

Transformer ochłodzi procesory Intel i AMD

przeczytasz w 2 min.

Mało znana na rynku polskim firma Evercool dodała do swojej oferty odświeżoną wersję coolera CPU Transformer 4. Wyposażono go w możliwość regulacji obrotów wentylatora oraz zapewniono kompatybilność z podstawką Intel LGA 1156.

 Warto przeczytać:
 

Zestaw do chłodzenia Evercool Transformer 4 PLUS jest odnowioną wersją Transformer 4, która otrzymała na targach Computex w 2010 roku nagrodę Disign & Innovation Awards 2010. Dodatkowo na imprezie organizowanej przez Intela - National Overclocking Campaign, umożliwił on podniesienie taktowania procesora (z wykorzystaniem technologii Turbo Boost) Intel Core i7 870 do 4,46 GHz przy zachowaniu temperatury niższej niż 80 stopni Celsjusza.
 


Cooler składa się z dużego, wieżowego radiatora z aluminiowymi finami oraz czterech rurek cieplnych o grubości 8 mm, które mają bezpośrednią styczność z procesorem. Całość owiewają dwa 120 mm wentylatory z regulacją obrotów PWM, korzystające z wytrzymałych łożysk Ever Lubricate Bearing. Prędkość obrotowa może być regulowana z zakresie od 800 do 2200 obrotów na minutę, przy czym hałas nie przekracza 17 dBA.
 


Transformer 4 PLUS jest zgodny z podstawkami AM2 i AM3, LGA 775, LGA 1366 oraz co jest nowością w wersji odświeżonej - z  LGA 1156. Jego wymiary i waga to odpowiednio 130 x 122 x 160 mm oraz 844 gramy. Dzięki zastosowaniu dwóch wydajnych wentylatorów w systemie pchnij - ciągnij (push- pull), konstrukcja może poradzić sobie z odprowadzeniem ciepła z procesorów o współczynniku TDP do 220 W.
 


Wykres ilustrujący o ile temperatura procesora jest wyższa od temparatury otoczenia w funkcji mocy, którą musi odprowadzić radiator. Czerwona linia pokazuje tę zależność dla pojedynczego wentylatora, niebieska dla dwóch wentylatorów.


Na razie brak informacji o cenie poprawionej wersji Transformera 4. Nie wiadomo także czy w ogóle pojawi się ona oficjalnie w Polsce.
 

Źródło: tweaktown.com
 

Polecamy artykuły:  
Test: jeszcze szybsze Core i3 i Core i5
Testy monitorów LCD: 9 modeli Full HD
Niedrogie a wydajne: 5 x GTS450

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kopczenko
  0
  w zyciu nie uwierze w i7 870 ze na tkim czyms byl stabilny, jedynie valida zrobili i to bez HT pewnie, odpalili by occt to w 5 sekund by sie proc usmazyl,(4,[email protected] 1,4V z HT i 98stopni w 3 sekundy na U12P:D)
  • avatar
   d i l
   0
   17dB przy 2200rpm ...jasne, zresztą cięższy do Mugena.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    nie znam sie ale chyba noctua lepsza
    • avatar
     Szymon331
     0
     Tak, tylko te 4.4Hgz to chyba jednego rdzenia. Bez przesady. Wiem że to może być wydajne ale podkręcone i7 ustępują tylko FERMI w smażeniu samych siebie.

     A tak właściwie to kolejny zestaw chłodzący podobny do kilkunastu innych. Widać trzeba brać sugerując się ceną.
     • avatar
      wildthink
      0
      Trzeba uważać, żeby przy polerce rurek na wylot nie przeszlifować...
      • avatar
       Dwd89
       0
       za 105 macie arctic extreme, i jestem pewien że nie będzie mniej wydajny niż ten syf :) za cenę 80 zł może będzie warto się tym zainteresowac, jak beda chcieli więcej to krzyzyk na drogę .