Gry komputerowe

Twierdza: Władcy - jednostki i mury z ważnymi poprawkami

przeczytasz w 1 min.

Fani klasycznych RTS-ów zdecydowanie mają na co czekać. W przyszłym roku na rynku zadebiutuje gra Twierdza: Władcy – najnowsza odsłona cyklu Stronghold rozwijanego przez ekipę Firefly Studios. Jakie nowości się w niej pojawią?

Zabierająca nas na Daleki Wschód gra Twierdza: Władcy wypełniona ma być klasycznymi rozwiązaniami, które tak kochają fani tej serii czy w ogóle strategii czasu rzeczywistego. Nie oznacza to jednak, że zabraknie nowości. To właśnie im poświęcony jest nowy cykl filmików, którego pierwszy odcinek jest już dostępny do obejrzenia.

Twórcy opowiadają w nim między innymi o ulepszonym i jeszcze bardziej rozbudowanym systemie budowy murów obronnych. Ich szybkie konstruowanie ma być łatwe, a możliwości praktycznego wykorzystania – jak największe. Przedstawiciele ekipy Firefly przekonują też o wysokim poziomie realizmu tego elementu. 

Twierdza: Władcy screen

Autorzy postarali się również eliminację drobnych, ale irytujących problemów i błędów, takich jak wchodzenie na siebie jednostek, nieumiejętne omijanie przeszkód na drodze czy ich nie najlepsza współpraca podczas ustawiania się na placu boju. Żołnierze będą też wreszcie widziani przez ściany i obiekty. 

Słowa jednak słowami, zobaczcie i posłuchajcie sami (w ustawieniach można wybrać polskie napisy)…

Twierdza: Władcy – nowe funkcje #1:

Najważniejszą nowością w tej odsłonie będą oczywiście sami władcy. Gracze będą mogli rekrutować ich i rozwijać, aby ich unikalne cechy dawały realną przewagę na polu bitwy. – „Każda misja kampanii, potyczka lub gra multiplayer oznacza pewną liczbę władców, którzy mogą Ci pomóc w walce, co wprowadza nowy rodzaj strategii do gry” – zapowiadają twórcy.

Gra Twierdza: Władcy zmierza wyłącznie na PC, a premiera planowana jest na 2020 rok.

Źródło: Firefly

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    silvver
    0
    Gra wizualnie wygląda jak crap :| 2020 i dostaniemy takie coś..