Gry komputerowe

Będziemy mieć pełne ręce roboty - rzut oka na kampanię w nowej Twierdzy

przeczytasz w 1 min.

Zapowiedziana rok temu nowa Twierdza: Władcy nabiera kształtów i równocześnie staje się coraz mniej tajemnicza. Z okazji imprezy PAX East 2020 twórcy uchylili rąbka tajemnicy na temat kampanii.

Inaczej niż w poprzednich odsłonach, w grze Twierdza: Władcy odwiedzimy Daleki Wschód, ale na tym zmiany wcale się nie kończą. Choć ekipa Firefly Studios nie zamierza burzyć fundamentów rozgrywki, to stara się o poprawki i ulepszenia, dzięki którym zabawa będzie jeszcze bardziej wciągająca. Ostatnio dowiedzieliśmy się co nieco na temat kampanii. Na początek spójrzcie na zwiastun… 

Zobacz najnowszy zwiastun Twierdza: Władcy – oto kampania ekonomiczna 

Twierdza: Władcy to nie jedna, lecz dwie kampanie: militarną i ekonomiczną

Przyznacie pewnie, ze wygląda to naprawdę nieźle, ale sam ten materiał wideo to tylko wstęp. Ludzie ze studia Firefly zapowiedzieli bowiem, że w nowej Twierdzy pojawi się nie jedna, lecz dwie kampanie. Podstawową będzie kampania militarna złożona z 4 rozdziałów – będą to konkretnie 24 misje, podczas których poznamy historie Wietnamu, Chin, Japonii i Imperium Mongolskiego.

Twierdza: Władcy screen

Dodatkowo – i to jej właśnie poświęcony został zwiastun, który mieliście okazję obejrzeć – pojawi się kampania ekonomiczna, na którą złoży się 6 misji. Zadaniem graczy będzie w tym przypadku budowa zamku, rozwój miasta, zarządzanie surowcami oraz odpowiednie reagowanie na potrzeby ludności (związane z komfortem życia czy duchowością) oraz wydarzenia losowe (takie jak ataki bandytów czy pożary). 

A zatem kiedy premiera nowej Twierdzy? Jeszcze przed końcem tego roku

Jeśli podoba wam się to, co przeczytaliście, to wiedzcie, że swoich sił w obu kampaniach będziecie mogli spróbować jeszcze przed końcem tego roku. Dodajmy dla ścisłości, że gra Twierdza: Władcy zmierza wyłącznie na pecety.

Źródło: Firefly Studios, informacja własna

Czytaj dalej o nowej Twierdzy: 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  1
  Szkoda, że daleki wschód. Jakoś nie lubię tych klimatów
  • avatar
   pablo11
   -1
   Znowu dziwny styl graficzny. Wiem, że w Twierdzy liczy się Gameplay, ale w momencie, gdy pojawia się konkurencja taka jak Anno1800, ciężko będzie się im przebić. RTSy są fajnym gatunkiem, ale w momencie, gdy są dostępne mocarne silniki graficzne, w których mała ilość osób może zrobić ciekawą grę. Studio tworzące grę, musi dać coś więcej, bo inaczej nie będzie w stanie z nimi konkurować.
   Łukasz Jakowski Games może sobie wydawać Age Of Civilization po 13zł, bo sądzę że i tak na tym zarobi. Firefly tak średnio, a ta gra wygląda graficznie trochę na indyczka.