• benchmark.pl
 • Bitcoin
 • Twitter otwiera się na Bitcoina – teraz podarujesz napiwek w... kryptowalutach
Ciekawostki

Twitter otwiera się na Bitcoina – teraz podarujesz napiwek w... kryptowalutach

przeczytasz w 2 min.

Kolejny duży gracz otwiera się na kryptowaluty. Chodzi o Twittera, który wprowadził zapowiadaną aktualizację dla użytkowników serwisu.

Chiński ban na kryptowaluty to nie jedyny gorący news z rynku wirtualnych walut. Twitter wdrożył zapowiadaną aktualizację, dzięki której użytkownicy będą mogli wysyłać sobie napiwki w Bitcoinach.

Twitter wprowadza napiwki w Bitcoinach

Nowa aktualizacja pozwala wysyłać użytkownikom napiwki w dolarach lub Bitcoinach (a właściwie Satoshi - najmniejszej części kryptowaluty).

Jak czytamy w oficjalnym wpisie na blogu Twittera:

Chcemy, aby wszyscy na Twitterze mieli dostęp do różnych sposobów na zarabianie. Cyfrowe waluty przyciągają coraz więcej osób do udziału w gospodarce i pomagają ludziom przesyłać pieniądze za granicę przy możliwie najmniejszym obciążeniu.

Jak wysłać napiwek na Twitterze

Jak przelać napiwek na Twitterze? Odpowiednia funkcja musi być włączona przez właściciela profilu (informuje o tym ikonka pieniędzy obok przycisku „Obserwuj”). Po wybraniu opcji przelania napiwku, użytkownik ma możliwość wyboru kilku usług płatniczych: Bandcamp, Cash App, Chipper, Patreon, Razorpay, Wealthsimple, Cash, Venmo, GoFundMe i PicPay.

Płatności są realizowane za pośrednictwem aplikacji płatniczej Strike z sieci Lightning Network, czyli protokołu transakcyjnego, który pozwala na błyskawiczne transakcje między węzłami przy zachowaniu minimalnych kosztów operacji. Twitter nie pobiera tutaj żadnych prowizji. Nowa opcja póki co jest obsługiwana tylko na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, ale w nadchodzących tygodniach będzie ona dostępna również dla urządzeń z Androidem.

Napiwki w Bitcoinach to dopiero początek?

Nie jest tajemnicą, że Jack Dorsey, szef Twittera, jest wielkim entuzjastą Bitcoina. Eksperci podejrzewają, że napiwki są dopiero początkiem integracji serwisu z wirtualną walutą.

Programiści platformy podobno już pracują nad wprowadzeniem uwierzytelniania za pomocą tokenów NFT. Użytkownicy będą mogli połączyć swoje portfele kryptograficzne, co pozwoli na śledzenie i prezentowanie własności NFT na profilach na Twitterze.

Źródło: Bitcoin, Blog Twitter, Mashable, Cypherbits (foto)

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mario2k
  3
  Tak jak się świat otworzył na BTC w ostatnich 15 miesiącach tak już nikt BTC nie zBanuje tym samym kurs jeszcze będą pompować przez najbliższe kilka lat , kto wskoczy do pędzącego pociągu dziś , za miesiąc ,za rok jeszcze w cholerę zarobi . Co by mordy nie strzępić tak do 3-4 lat 500% jest wysoce prawdopodobne.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Akurat startuje polska Kanga Exchange. Jesteśmy chyba jedynym krajem na świecie który ma tak rozwiniętą sieć kantorów a za niedługo będzie jeszcze lepiej. Otrzymanie płatności w BTC i zamienienie go na fiaty będzie jeszcze łatwiejsze. Wester Union się może powoli pakować.
   • avatar
    keepercraft
    -1
    Ciekawe czy z tego BTC będzie korzystać tyle osób, aby zapchać ilość transakcji na blok?
    ~4,5 transakcji na sekundę.
    • avatar
     Abigail
     -2
     To ile tego chleba kupię w końcu za 0.00001 BTC?