Ciekawostki

Zmiana w aplikacji Uber. Pojawił się nowy licznik

przeczytasz w 1 min.

Uber wzbogaca się o nową funkcję. Firma chce być jeszcze bardziej "eco-friendly" i zamierza zachęcać do tego również użytkowników.

Wiele osób jest zdania, że Uber to aplikacja, którą trzeba mieć na telefonie. Jest jedną z najpopularniejszych aplikacji "zapewniających transport", w której dość systematycznie wprowadzane są zmiany mające na celu nie tylko uprzyjemniać życie jej użytkownikom, ale również podnosić standardy usługi, a nawet wprowadzać proekologiczne nawyki. Właśnie z tym ostatnim przypadkiem mamy do czynienia tym razem.

Dodatkowe statystyki w aplikacji Uber

Uber chce pokazać, jak do zmniejszania ilości emisji gazów cieplarnianych przyczynia się korzystanie z ekologicznych środków transportów. W aplikacji pojawia się licznik CO2. Będzie on widoczny przy każdym przejeździe z uwzględnieniem opcji Uber Green lub Comfort Electric

Poza tym ma pojawić się większe podsumowanie, w którym będą uwzględnione wszystkie przejazdy od 2021 r. To pozwoli zobaczyć, jakiej emisji CO2 udało się uniknąć w ogólnym rozrachunku. Nowa funkcja będzie również odpowiadała za prezentowanie grafiki, która zilustruje, z czym porównywalna jest zaoszczędzona emisja CO2.

"Podobnie jak spopularyzowaliśmy oceny kierowców w celu promowania zachowań związanych z szacunkiem podczas przejazdów Uber, jesteśmy podekscytowani uruchomieniem funkcji oszczędzania emisji, aby docenić Twój wpływ na to i zachęcać do bardziej ekologicznych wyborów podczas korzystania z Ubera" - powiedział Dara Khosrowshahi, dyrektor generalny Uber.

Uber

To opcja, o której zarządzający Uber mówili już wiele miesięcy temu, ale jak widać jej wdrożenie odwlekło się w czasie. Przedstawiony licznik będzie pojawiał się etapami u kolejnych użytkowników aplikacji.

Działania proekologiczne na szerszą skalę Uber prowadzi już od 2016 r. W 2020 r. wystartował Uber Green, który pozwala użytkownikom zarezerwować przejazd samochodem elektrycznym lub hybrydowym bez dodatkowych kosztów. Do 2024 r. Uber chce być firmą zero-emisyjną.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!