Internet

UberEATS - dostawa jedzenia z restauracji w polskim Uberze

przeczytasz w 2 min.

Na początek z tej usługi będą mogli skorzystać mieszkańcy Warszawy. Zasięg będzie się zmieniał w miarę przyłączania nowych lokali do programu.

Uber, mimo że nie wszystkie wieści z jego obozu są pozytywne, stopniowo rozszerza swoje portfolio usług e-commerce dostępnych w Polsce. Od godziny jedenastej 7 lutego możemy korzystać z opcji UberEATS, która jest niczym innym jak formą dostawy zamówień z restauracji za pośrednictwem kierowców zarejestrowanych w programie Uber.

Z usługi będzie mógł skorzystać każdy klient Ubera, zanim to jednak nastąpi UberEATS będzie musiał rozwinąć skrzydła w Polsce. Na początek, szansę otrzymali ci, którzy mieszkają lub pracują w Warszawie, ale też nie wszystkich dzielnicach. Ja na przykład, póki co nie będę mógł zamówić smacznej potrawy z pomocą Ubera do domu, choć mieszkam w Warszawie.

Od strony kierowców zarejestrowanych w Uberze sprawa wygląda następująco. Udział w programie może wziąć każdy kierowca, którego rewir obejmuje tereny objęte usługą UberEATS. Na zachętę na początek współpracy otrzyma bonus wysokości 200 złotych za wykonanie pierwszych 10 dostaw (warunkiem jest przystąpienie do programu przez 14 lutego).

Może też zarabiać jako przewoźnik osób, z tym zastrzeżeniem, że nie może jednocześnie dostarczać potraw i wieźć pasażera. To wydaje się rozsądnym ograniczeniem.

Ze względu na konieczność spełnienia wymogu dostawy świeżej potrawy do zamawiającego, musimy wziąć pod uwagę, że dostawa może objąć tylko lokale znajdujące się w okolicy naszego miejsca pobytu. Tak by kierowca w ciągu maksymalnie pół godziny dowiózł zamówienie (może być konieczne uwzględnienie czasu na przygotowanie potrawy). Na początek w Warszawie w programie UberEATS zostało zarejestrowanych około 200 restauracji.

Uber zakłada, że usługa UberEATS trafi w gusta tej samej grupy osób, co grupa korzystająca z usług przewozów Uber. Przewagą tej usługi nad istniejącymi już usługami dostaw do klienta, które oferują lokale gastronomiczne, jest szersza (docelowo) dostępność. Wśród zgłoszonych do programu UberEATS restauracji wiele wcześniej nie oferowało opcji dostawy do klienta, między innymi Mr. Pancake znany mieszkańcom Powiśla czy zlokalizowana na ulicy Nowogrodzkiej restauracja Soul Kitchen.

Dlaczego najpierw Warszawa i jak korzystać z UberEATS

Odpowiedź jest krótka. Bo tutaj Uber cieszy się największą popularnością. Jednak cała Polska stanowi dla Ubera ważny rynek - trzeci co do wielkości w Europie, a to oznacza, że zasięg UberEATS może w przyszłości się rozszerzyć.

UberEATS korzysta z platformy cyfrowej i sieci współpracujących z nią dostawców, by w wygodny i intuicyjny sposób umożliwić zamówienie posiłku z wybranej restauracji w równie łatwy sposób jak Uber pozwala na przemieszczenie się z punktu A do B.

Aplikacja UberEATS jest dostępna na systemy iOS i Android. Aby z niej skorzystać wystarczy pobrać aplikację i zalogować się w niej tymi samymi danymi, których używamy w aplikacji Uber. Następnie wybieramy restaurację i pozycje z menu. Teraz wystarczy kliknąć “złóż zamówienie”. Dostawca pojawi się z posiłkiem w ciągu kilkudziesięciu minut, a opłata zostanie automatycznie pobrana z naszego konta. Podsumowanie zamówienia i rachunek otrzymamy na nasz adres e-mail.

By zagwarantować szybką dostawę i wysoką jakość dostarczanego posiłku przez aplikację będziemy mogli zamówić jedzenie tylko z restauracji znajdujących się w określonej odległości od miejsca, w którym się znajdujemy. Dzięki temu, posiłek może być dostarczony nawet w ciągu 30 minut. Dodatkowo, aplikacja umożliwia śledzenie statusu zamówienia i trasy kuriera na mapie, a po każdym zamówieniu użytkownik ocenia w aplikacji zarówno, jakość posiłku, jak i dostawy. Zamówienia są przyjmowane 7 dni w tygodniu, między godziną 11 a 23.

Opłata za dostawę jest stała i wynosi 7,99 złotych, bez minimalnej kwoty zamówienia i niezależnie od jego wielkości.

Źródło: Uber, Inf. własna

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -2
  Mój jedyny problem to to, że przez UBEREats można zamówić w restauracjach które normalnie nie mają dostawy.Co może oznaczać, że jedzenie nie będzie odpowiednio przygotowane/zapakowane a tym samym pewnie przyjedzie zimne. Dzisiaj chciałem przetestować ale jak zobaczyłem ofertę pizzerii to zrezygnowałem. Wszystkie te pizzerie robią pizzę na podpłomyku. I teraz sobie wyobraźcie, że taki ziomek z ubereats wiezie mi 5 km taką pizzę na rowerze. Przecież ona przyjedzie zamarźnięta. Ceny pomijam.. pizza wielkości Riggi 30zł.
  • avatar
   cyna76
   0
   Biorąc pod uwagę że większoś firm przy zamówieniu 25 zł ma transport gratis to jest jakieś nieporozumienie.
   • avatar
    cyna76
    0
    Biorąc pod uwagę że większoś firm przy zamówieniu 25 zł ma transport gratis to jest jakieś nieporozumienie.
    • avatar
     xchaotic
     0
     Akurat tutaj wole zamawaic bezposrednio od restauracji.
     Jak maja dostawe to maja sprzet, pudelka, pojemniki zeby nie wystyglo itd.
     Jak restauracja nie ma dostawy to znaczy ze nie chce i nie ma co ich na sile zmuszac.
     Jak jest jakis problem z zamowieniem to lepiej jak jest 1 firma a nie ze kierowca ubereats bedzie mowil ze dlugo czekal w restauracji a restauracja powie ze kierowca polowe zjadl ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Co z badaniami na nosicielstwo ????