Technika wojskowa

Rosjanie mają problem – potężna eksplozja w punkcie zaopatrzenia

przeczytasz w 1 min.

Ukraińskie wojska nie odpuszczają i przechodzą do działań ofensywnych. Niedawno udało im się zniszczyć rosyjski punkt zaopatrzenia – materiał z ataku właśnie został opublikowany w sieci.

Ukraińskie wojska niszczą rosyjski punkt zaopatrzenia

30. Brygada Zmechanizowana zlokalizowała w kopalni Irmino w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy rosyjski punkt zaopatrzenia.

BM-27 Uragan i BM-27 Uragan (9Т452)

W bazie znajdowały się trzy radzieckie systemy artylerii rakietowej BM-27 Uragan (SP140), dwa wozy transportowo-załadowcze BM-27 Uragan (9Т452) i do tego 5 ciężarówek wypakowanych rakietami.

BM-27 Uragan

Szczególnie warto zwrócić uwagę na system BM-27 Uragan (SP140) - to samobieżna wyrzutnia radzieckiej produkcji, która składa się z bloku 16 pięciometrowych prowadnic osadzonych na podwoziu czteroosiowego samochodu ciężarowego ZIŁ-135ŁM. Z wyrzutni mogą być wystrzeliwane pociski rakietowe o różnym przeznaczeniu (m.in. burzące, kasetowe odłamkowe lub kasetowe z minami przeciwpancernymi).

Efekt? Zobaczcie sami na filmiku poniżej:

Ukraińska artyleria dokonała celnego ataku na obiekt, w efekcie czego całe rosyjskie zaopatrzenie wyleciało w powietrze. Na wideo można zobaczyć potężną eksplozję z wybuchami wtórnymi.

Ataki na punkty zaopatrzenia są ważne ze strategicznego punktu widzenia. Likwidacja takich obiektów pozwala opóźnić lub mocno utrudnić działania przeciwnika, co w przypadku tej wojny może pomóc w walce z rosyjskim agresorem.

Źródło: Ukraine Leaks, Wikipedia

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gormar
  2
  To wygląda na ostrzał za pomocą amunicji fosforowej. To właśnie te rozbłyski, które mają spowodować pożary na dużym obszarze.
  • avatar
   TitoBandito01
   1
   Benchmark.pl - twój ukraiński portal propagandowy. XD
   • avatar
    CocoJambo
    1
    Mega dziwna ta wojna. Ruscy od początku jakby bombardowali obiekty stricte strategiczne toby mieli duża przewagę.
    Od razu powinni wsiąść się nie tylko za obiekty wojskowe ale i za elektrownie, kopalnie, kolej, linie wysokiego napięcia, stacje transformatorowe, rury gazowe, magazyny z gazem, wodne instalacje, tamy, lotniska duże, małe, nadajniki radiowe, telewizyjne, telefoni komórkowej, 4,5G, infrastruktura komputerowa itd.
    Tak kazda wojnę się zaczyna. W ciągu kilku tygodni w atakowanym kraju ma nastąpić całkowita ciemność i brak jakiejkolwiek łączności w kraju i ze światem, tak żeby nie możliwe było przywrócenie zasilania i łączności przez kilka lat.
    Potem można przystąpić do dalszej eskalacji konfliktu i równania z ziemia wszystko co stoi.
    • avatar
     gromzjasnegonieba
     1
     Macie sie z czego cieszyc. Beciecie rozgrywac swoje VR Call of Duty, ginac za USraelskie interesy a pan Pawelek bedzie siedzial cichutko w swojej kanciapie w USA smiejac sie z was duraki. Tak przynajmniej mu obiecali. W czasie WW2 na terenie Niemiec dzialaly rafinerie naftowe niemal do konca wojny bo wlascicielami byli biznesmani z UK i USA. Nikt nie odwazyl sie ich zbombardowac pomimo iz ginely miliony ludzi w calej Europie.
     • avatar
      pawluto
      0
      A tymczasem w Polsce...ABW blokuje strony internetowe bez wyroku sądowego...
      Robią to tak nieudolnie że wystarczy zmienić adresy dns na inne niż operatora np: 8.8.8.8 i już strony normalnie działają...
      ABW czyli śmiech na sali...
      • avatar
       pawluto
       -3
       Dziwna ta wojna - Pierwsze dwa cele ukrainców to powinien być most na Krym i rurociąg nordstream po dnie bałtyku...To powinno być rozwalone jak nr 1...
       Most stoi...gaz płynie...
       Dziwna ta wojna...
       • avatar
        maziarzek
        0
        banderowskie barwy, bravo benchmark. zacznijcie newsy po ukraińsku pisać
        • avatar
         RAQ73
         0
         ale gdzie ten punkt zaopatrzenia??? zostało zniszczone stanowisko rakietowe i tyle...

         Witaj!

         Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
         Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

         Połącz konto już teraz.

         Zaloguj przez 1Login