Podzespoły

Rekord polskiego overclockera Xtreme Addict w Unigine Heaven

przeczytasz w 1 min.

Nowy rekord został ustanowiony na Xtreme OC Party, a do jego ustanowienia posłużyła m.in. karta ASUS Radeon R9 290X DirectCU II.

Unigine Heaven Xtreme - rekord wydajności Xtreme Addict platforma zdjęcie

Michał „Xtreme Addict” Vobożil, a więc jeden z najbardziej utytułowanych overclockerów w naszym kraju, ustanowił na spotkaniu Xtreme OC Party nowy rekord wydajności w benchmarku Unigine Heaven.

Polski overclocker spotkał się w Kijowie z rosyjskimi overclockerami 12 i Smoke. Do pobicia rekordu wykorzystał konfigurację składającą się m.in. z procesora Intel Core i7 4770K, 4 GB pamięci DDR3, płyty głównej ASUS Maximus VI Extreme, karty graficznej ASUS Radeon R9 290X DirectCU II oraz zasilacza Corsair AX1200.

Po schłodzeniu procesora i grafiki ciekłym azotem, a następnie zwiększeniu ich taktowania do odpowiednio 6000 MHz i 1367/7248 MHz, udało mu się uzyskać w benchmarku Unigine Heaven w trybie Xtreme aż 5051,81 punktów, a więc o 43,16 punktów więcej niż wynosił poprzedni rekord wydajności w tej kategorii (ustanowiony na podobnej konfiguracji).

Unigine Heaven Xtreme - rekord wydajności Xtreme Addict

Szczerze grtulujemy Michałowi i życzymy mu kolejnych sukcesów w podkręcaniu podzespołów komputerowych.

Źródło: HWBot

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dazuo
  12
  I znowu ta "inteligentna ankieta". Brakuje mi odpowiedzi "nie mam zdania na ten temat" albo coś w tym stylu. Zatem drogi autorze: Jak chcesz na siłę wcisnąć ankietę, to lepiej tego ogóle nie rób...
  • avatar
   FaraonM
   2
   W końcu rekord który został ustanowiony na wszystkich rdzeniach:)
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    "Do pobicia rekordu wykorzystał konfigurację składającą się m.in. z procesora Intel Core i7 4770K, 4 GB pamięci DDR3, płyty głównej ASUS Maximus IV Extreme, karty graficznej ASUS Radeon R9 290X DirectCU II oraz zasilacza Corsair AX1200."

    Skoro udało mu się wsadzić 4770K w socket 1155 i jeszcze pobić na nim rekord no to brawa dla niego :D (poprawcie na Maximus VI, bo IV była pod P67)
    • avatar
     Ian666
     0
     Poczekajcie, przecież on nie ingeruje w sprzęt a jedynie wszystko podłącza. Przecież to producent dostarcza parę sztuk albo już wyselekcjonowane sztuki układów, a tamten pan jedynie przykręca gotowe elementy chłodzenia, dolewa azot i przesuwa suwaki = rekord.
     Nie chcę nikomu umniejszać ale operowanie śrubokrętem albo umiejętność przesuwania suwaczków to jest poziom szkoły podstawowej. To czy ktoś jest "wielkim" overclockerem zależy tylko i wyłącznie od tego komu producent sprzętu za darmo będzie prezentował części. Mogę się założyć że połowa czytelników tego portalu potrafiła by osiągnąć to samo.

     Gdyby ten kolo przelutowywał np kości pamięci od lepszego modelu karty graf i przerabiał bios kart graficznych to jeszcze należy się jakieś uznanie, ale takie coś?
     • avatar
      Konto usunięte
      -2
      Czyli mamy rozumieć, że ASUS był sponsorem? :) No chyba, że przypadkiem leżał w szufladzie taki zestaw i postanowił się nim "pobawić" :)

      Jakiż tam rekord... Toż to zwyczajne, puste cyferki - a marketingowcy myślą, że dzięki temu, od razu ludzie pobiegną do sklepu po taki sprzęt (obojętnie kto byłby tym sponsorem lub producentem podzespołów).
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       łał super dostał chociaż jakąś kaskę z tego?
       • avatar
        Radical
        0
        Nigdy chyba nie skapuje o co chodzi w pobijaniu rekordów które za jakiś czas pobiją sie same jak tylko producenci wypuszczą nowy sprzęt i nie będzie potrzebny ciekły azot do takich wyników