Monitory

Uniwersalne okulary 3D od Samsunga, Sony i Panasonica

przeczytasz w 1 min.

Technologia 3D nie przyjmuje się najlepiej na rynku, głównym tego powodem jest konieczność używania specjalnych okularów, które są niewygodne i ograniczają komfort oglądania. Sytuacji nie poprawia fakt, iż okulary różnych producentów nie pasują do urządzeń konkurencji.

Wszystko zmieniło się w październiku 2010 roku, gdy firma XpanD uruchomiła przedsprzedaż pierwszych uniwersalnych okularów, które pozwalają na współpracę z produktami 10 różnych producentów. 8 sierpnia 2011 roku XpanD ogłosiło, że nawiązuje współpracę z firmami Panasonic, Sony oraz Samsung. Na mocy tego porozumienia ma powstać jednolity standard określający protokół wymiany danych i pasmo częstotliwości komunikacji na linii odbiornik-nadajnik. 
 

Okulary 3D różnych producentów


Pierwsze okulary będące owocem współpracy zobaczymy w sklepach w 2012 roku i będą one kompatybilne też z telewizorami oraz projektorami wydanymi w roku 2011. 

Więcej o technologii 3D:

Źródło: Engadget

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  scoobydoo19911
  0
  no końcu jakiś przydatny news odnośnie 3d
  • avatar
   0
   Coś ostatnio mało info o tego typu produktach od Toshiby - wie ktoś, czy producent ten ma coś podobnego w swojej ofercie?
   • avatar
    NJaszczur
    0
    Aż dziwne, że tak producenci zrobili to sami z siebie, a nie pod przymusem jakiegoś prawa UE. W każdym razie, jak najbardziej popieram decyzję.
    • avatar
     lwses
     0
     "Technologia 3D nie przyjmuje się najlepiej na rynku, głównym tego powodem jest konieczność używania specjalnych okularów, które są niewygodne i ograniczają komfort oglądania."     Okulary nie są powodem tylko sama w sobie technologia 3d w której nie ma materiałów tylko filmiki prezentacyjne,które nie da się oglądać w kółko jedno i to samo.Na koniec CENA.

     To samo a nawet gorzej wypada od Nvidi zestaw 3d który wchłania ogromną ilość fps np. w grach.