Systemy operacyjne

Vista będzie sprzedawana aż do 2011 roku

przeczytasz w 1 min.

Firma Microsoft poinformowała, że wraz z pojawieniem się Windows 7 z rynku nie zniknie automatycznie Windows Vista. Będzie ona sprzedawana aż do stycznia 2011 roku, natomiast wsparcie techniczne dla wszystkich jej wersji zakończy się w kwietniu 2012 roku.

Jest to nieco dziwne oświadczenie ze strony giganta z Redmond, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wielu klientów niezadowolonych z Visty wciąż pozostaje przy Windows XP lub czeka z niecierpliwością na nowe "okienka". Tak powolne odchodzenie od aktualnego wciąż OSa może być spowodowane obawą Microsoftu, że klienci nieufni wobec "siódemki" nie kupią jej. W takiej sytuacji brak Visty w sklepach znacznie obniżyłby globalną sprzedaż systemów operacyjnych. 

Część analityków rynku uważa, że w przypadku sukcesu rynkowego Windows 7, okres wparcia technicznego dla Visty ulegnie znacznemu skróceniu i zniknie ona wcześniej ze sklepowych półek.

Źródło: Microsoft

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Tak szybko mówią o regresji? Niech może oni najpierw wydadzą tego swojego wspaniałego Windows 7 i zaczekają na komentarze. Bardzo się pośpieszyli. Przecież 2011 to już za 1.5 roku.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   DX11 zgodnie z zapowiedzami MS ma byc dla Visty i W7. A co do utrzymania sprzedazy Visty to nie ma w tym nic dziwnego - wiekszy wybor dla klientow - mniejsze pole dla konkurencji. Poza tym pewnie maja spory zapas gotowych plyt wiec trzeba spozytkowac.