Oprogramowanie

Vista nie napędza sprzedaży

przeczytasz w 0 min.

Producenci sprzętu komputerowego nie zaobserwowali specjalnego wpływu systemu Vista na sprzedaż podzespołów. Pomimo nadziei związanych z tym, że wymagania nowego systemu operacyjnego Microsoftu napędzą sprzedaż nowych komputerów, producenci nie odnotowali żadnych poważnych zmian.
W rzeczywistości sytuacja wygląda wręcz odwrotnie. Wielu sprzedawców ma w tej chwili zapełnione magazyny po to, aby sprostać większemu popytowi na sprzęt, który jak na razie nie nastał.
Szef Acera, powiedział, że system Vista nie jest ratunkiem dla sprzedawców i że producenci nie powinni na niego liczyć. Natomiast Samsung podał, że zapotrzebowanie na układy pamięci typu DRAM dla Visty nie sprawdziło się w takim stopniu jak przewidywano. Hwang Chan-gyu, jeden z szefów Samsung Electronics spodziewa się, że wpływ Visty na rynek DRAM będzie widoczny w kwietniu. Póki co trzeba poczekać na zmiany. Prawdopodobnie zbiegną się z nadejściem pierwszego ServicePacka w drugiej połowie roku.

Trudno się dziwić, że sprawy przybrały taki obrót, bo Vista - wbrew wcześniejszym zapewnieniom - wcale nie rzuciła użytkowników na kolana. Wręcz odwrotnie, non-stop słychać jakieś narzekania na działanie nowego systemu i ogromne rozczarowanie jego kompatybilnością. W naszej redakcji dwukrotnie \'załamaliśmy się\' działaniem tego systemu - raz podczas testów kompatybilności sterowników i aplikacji, drugi podczas testów gier (oba testy w formie krótkiej relacji wyemitowała stacja TVN24 w swoim [email protected]). Z tego co nam wiadomo, producenci komputerów też nie są zachwyceni możliwościami i wsparciem dla Visty. Bo czy zamiast brnąć przez nowe problemy i tracić czas na ich rozwiązywanie, nie lepiej trzymać się sprawdzonego, działającego i dopracowanego XP?

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!