Samochody elektryczne

Polska premiera Volkswagena ID.3 już blisko

przeczytasz w 1 min.

Samochody elektryczne są coraz bardziej widoczne w przestrzeni publicznej, a Volkswagen ID.3 może być modelem, który wreszcie pozwoli na dotarcie tej technologii do mas. Już w przyszłym miesiącu odbędzie się jego pierwsza prezentacja w Polsce.

Volkswagen ID.3 - samochód elektryczny dla mas

Dlaczego Volkswagen ID.3 to samochód elektryczny o tak dużym potencjale? Wynika to z kilku faktów. Po pierwsze: jego cena bazowa wynosi mniej niż 30 000 euro. Po drugie: oferowany zasięg ma mieścić się między 330 a 550 km, co stanowi już naprawdę dobry wynik. Wreszcie po trzecie: stylistycznie nawiązuje do Golfa, a w środku ma tak dużo miejsca jak Passat – to zaś są modele, które niezmiennie znajdują się wśród ulubionych aut na rynku.

Volkswagen ID.3 EV

Volkswagen ID.3 został zaprezentowany 9 września na Salonie Samochodowym IAA we Frankfurcie, a na drogi wyjechać ma już w przyszłym roku. W przyszłym miesiącu natomiast samochód będzie miał swoją publiczną premierę w naszym kraju…

Volkswagen ID.3 - premiera w Polsce

To już oficjalne – pierwsza publiczna prezentacja samochodu Volkswagen ID.3 w Polsce odbędzie się podczas IV Targów Eko-Flota – Motoryzacja Przyszłości. Wydarzenie będzie miało miejsce w dniach 10-11 października 2019 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Volkswagen zdecydował się pokazać ID.3 właśnie na Targach Eko-Flota. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz imprez motoryzacyjnych w naszym kraju, ale jest jedyną, tak szeroko mówiącą o tym, co czeka nas w niedalekiej przyszłości – powiedział Piotr Wielgus, Redaktor Naczelny Magazynu Menedżer Floty, organizatora targów. – Publiczna premiera tak ważnego dla Volkswagena modelu, podnosi tylko rangę targów EkoFlota i upewnia nas, że mamy przed sobą długą przyszłość”.

Źródło: MTP, Volkswagen, The Verge

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  1
  Volkswagen - mistrz ściemy, mnóstwo obietnic, a później będzie jak z ich dieslami (i nie tylko).
  • avatar
   dziks
   0
   W koncu jakas mala rewolucja w branzy :) Czekam tez na ID-crozz i ID-buzz!