Konsole do gier

W 2008 najwięcej graliśmy na PlayStation 2

przeczytasz w 1 min.

Na Nintendo Wii graliśmy mniej niż na Xboksie 360, a na PlayStation 3 graliśmy mniej niż na tradycyjnym Xboksie. Prezentujemy wyniki badań przeprowadzonych przez popularną firmę analityczną Nielsen. Wyniki, trzeba przyznać, są ciekawe.

Nielsen przygotował interesujące badania, dzięki którym możemy się dowiedzieć, ile czasu Amerykanie spędzają na użytkowanie konsol do gier. Mając te dane, firma mogła przygotować odpowiednie wykresy. Okazało się, że PlayStation 2 zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 31,7 proc. Drugi jest Xbox 360 z wynikiem 17,2 proc., trzecia pozycja przypadła niezwykle popularnej konsoli Nintendo Wii (13,4 proc.). Cóż, zabawa z Wii potrafi być męcząca, prawda?


PlayStation 2 ciągle na topie (Fot. DailyTech.com)

Oryginalny Xbox uzyskał 9,7 proc., a PlayStation 3 tylko 7,3 proc. Na liście znalazła się także Nintendo GameCube – jej rezultat to 4,6 proc. Była także grupa o nazwie „Inne”, która osiągnęła 16,2 proc.

Badania trwały od stycznia do października 2008 r. Jak podaje Nielsen, kategoria „Inne” zawiera jakiekolwiek konsole znalezione w domach użytkowników, za wyjątkiem Nintendo DS i Sony PSP.

To ciekawe, że Nintendo Wii (sprzedaż 20,85 mln na terenie Stanów Zjednoczonych) osiągnęła gorszy wynik niż Xbox 360 (15,71 mln). Równie zaskakująca jest informacja, że tradycyjny Xbox cieszy się lepszym powodzeniem niż PlayStation 3.

W formie ciekawostki warto dodać, że według Nielsena gracze PC najczęściej grali w World of Warcraft. Na drugim miejscu znalazła się z kolei Call of Duty 4: Modern Warfare.

Źródło: DailyTech.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    raczej dowodzi to jaką grupę wiekową skupia dana platforma i w jakim zamierzeniu kupuje się daną platformę. Wii kupują osoby dorosłe dla wifit albo na imprezke, dzieci czują się jakby miały zabawkę a nie konsolę. XBOX 1 ? Czyżby halo po sieci wciąż żyje ? Sam mam go ale nie ma nic nowego na niego od kilku lat tak więc tylko gry online podtrzymują wynik. A więc grupa wiekowa średnia czyli nastolatki. X360. Tu zdecydowanie jest najwięcej dzieci które nie lubią swojego Woii i mają najwięcej czasu na granie oczywiście są dorośli ale to mniejszośc. Na szarym końcu jest PS3 z najstarszą grupą odbiorców którzy wracają po pracy zmęczeni i muszą znaleźć czas na partyjkę coda4 po sieci między bawieniem dziecka (gdzie według moich kumpli buzz little big planet i rachet genialnie się do tego nadają) a rozmową z żoną :)


    Mam kupe osób na frieds liście gdzie większosć to już głowy rodziny