Gry

100 lat czołgów w bitwach - Wargaming świętuje

przeczytasz w 1 min.

Będą obchody w Londynie, wydarzenia w grach oraz garść ciekawostek, takich jak film 360 stopni.

100 lat temu, 15 września 1916 roku czołg po raz pierwszy wziął udział w bitwie. Był to Mark I, który zmienił nie tylko losy bitwy pod Sommą, ale też oblicze zbrojnych konfliktów na kolejne dekady. Firma Wargaming postanowiła przeprowadzić z tej okazji rocznicowe obchody.

Najważniejszym punktem obchodów będzie wydarzenie w centrum Londynu, przygotowane wspólnymi siłami przez Wargaming i Muzeum Czołgów w Bowington. Na Trafalgar Square stanie replika czołgu Mark IV (wykorzystana w War House Stevena Spielberga), a Dan Snow opowie publiczności o znaczeniu czołgu Mark I. 

„Wargaming powstał z pasji do historii i gier komputerowych. To ma przełożenie na wszystko co robimy,” powiedział Victor Kisłyj, prezes Wargaming. „We wrześniu, uczcimy wydarzenie, które nie tylko zmieniło bieg historii, ale zainspirowało kolejne pokolenia inżynierów do tworzenia nowych konstrukcji. Chcemy podziękować jednostce Mark I za to, że dała początek erze czołgów i uczcimy ten historyczny moment z miłośnikami militariów”.

World of Tanks gra Mark I czołg rocznica

Firma Wargaming nie byłaby jednak sobą, gdyby nie uczciła takiej rocznicy także w World of Tanks. W dniu stulecia gracze komputerowi będą mogli wziąć udział w operacji „Konwój”. Zasiądą za kierownicami opancerzonych samochodów Lanchester wyposażonych w potężne karabiny maszynowe i stoczą walki 7 vs 7. Co to ma wspólnego z rocznicą? Otóż jedna z drużyn będzie eskortować czołg Mark I właśnie.

Konsolowcy także będą mogli świętować. Od 14 września w ich wersjach World of Tanks dostępny będzie specjalny tryb z czołgiem Mark I i zadrzewioną mapą o powierzchni 1,2 km kw.  Gracze World of Tanks Blitz natomiast otrzymają po prostu dostęp do historycznego czołgu.

Jest też rocznicowy film w 360 stopniach:

Zainteresowani mogą również sprawdzić aplikację „Tank 100” na urządzenia z Androidem i iOS:

Źródło: Wargaming

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  W sumie mam blisko to jak mnie w pracy nic nie będzie trzymać to się przejadę do Londynu. Widziałem różne relacje z wydarzeń robionych przez Wargaming i myślę, że byłoby ciekawie w takim uczestniczyć na żywo.
  • avatar
   Konto usunięte
   -6
   Juz widze to zalosne zgromadzenie tych pseudo czolgistow komputerowych z zanikiem miesni skandujacych ''wincyj czolguw''! Albo ''picety rules''!
   • avatar
    Adios6293
    0
    Ja chcialbym zobaczycz Tygrysa....Moim zdaniem jeden z najlepiej wygladajacych czolgow ever :)