• benchmark.pl
 • Gry
 • Warhammer Online: Age Of Reckoning wkrótce zakończy swój żywot
Gry

Warhammer Online: Age Of Reckoning wkrótce zakończy swój żywot

przeczytasz w 1 min.

Ostatnie tygodnie nie są szczególnie optymistyczne dla fanów gier MMO ze stajni EA.

Warhammer Online: Age Of Reckoning gra wyłączenie serwerów

Ostatnie tygodnie nie są szczególnie optymistyczne dla fanów gier MMO, nad którymi pieczę sprawuje EA. Nie tak dawno informowaliśmy o przygotowaniach do wyłączenia serwerów Battleforge, a już dowiedzieliśmy się o kolejnym podobnym przypadku.

Powoli możemy bowiem przygotowywać się do końca przygody z Warhammer Online: Age Of Reckoning. Produkcja studia Mythic na rynku obecna jest od 5 lat. Właśnie w jej ostatnie urodziny producent zamiast miłej niespodzianki dla graczy podał do wiadomości publicznej mało optymistyczne doniesienia. 18 grudnia 2013 roku serwery gry zostaną wyłączone i tym samym zakończy ona swój żywot.

Jakie są powody podjęcia takiej decyzji? Oficjalnie jest to wygaśnięcie  umowy licencyjnej z pomiędzy studiem Mythic oraz Games Workshop, które to dysponuje prawami do tego tytułu.

"Udało nam się zbudować niesamowite relacje z Games Workshop podczas tworzenia i rozwijania Warhammer Online: Age of Reckoning, które trwały ponad 8 lat. Niestety, jak w przypadku wszystkich umów licencyjnych, tak i nasza musi w końcu wygasnąć i stanie się to 18 grudnia 2013 r. Dziękujemy wszystkim graczom za wspólnie spędzony czas."

Nieoficjalnie mówi się jednak, że mało kto będzie tej decyzji żałować. W kulminacyjnym momencie swojej sławy gra mogła pochwalić się nawet 750 000 fanów, ale było to już dość dawno. Ostatnio tytuł ten przyciągał coraz mniej graczy i rozwijanie go przestało się prawdopodobnie twórcom opłacać.


Źródło: nextpowerup, youtube

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  nie gracze (czy ich brak) są powodem tylko zasrane EA, które rujnuje już kolejny tytuł, warhammer był pierwszy, ale nie nauczyli się niczego na tym smutnym przykładzie i zrobili SW toczka w toczkę tak samo skopany klon WoW'a jak WAR, ten nie przyciągną graczy to pocisnęli jeszcze bardziej robiąc z niego FTP z takimi ograniczeniami, że nawet jako fan SW podziękowałem, może jak TOR w wreszcie padnie to w końcu zwolnią odpowiedzialnego za MMO dekla i zastąpią kimś kompetentnym
  • avatar
   McKill
   0
   Fajna gra. Gralem w nia ze 3 miesiace, wiele dobrych pomyslow, no ale czegos brakowalo.