Sprzęt do gier

Wciąż nie widzieliśmy Xbox Series X w pełnej krasie. AMD nie pokazało konsoli, a jedynie jej rendery

przeczytasz w 2 min.

AMD zorganizowało na targach CES 2020 bardzo owocną konferencję. Wydawało się, że ujawniono na niej nawet nowe informacje na temat Xbox Series X, ale Microsoft bardzo szybko stonował nastroje.

Złącza w konsoli Xbox Series X pozostają zagadką

AMD dość obszernie omówiło swoje nowe procesory dla laptopów i komputerów stacjonarnych. Dla graczy nie jest jednak tajemnicą, że to właśnie AMD będzie odpowiadać za najważniejsze podzespoły konsoli Xbox Series X. Nic dziwnego, że nie zabrakło wzmianki na jej temat. Krótka animacja pokazała konsolę w pełnej krasie. Tak się przynajmniej wydawało.

Microsoft bardzo szybko skomentował całą sytuację. Jak stwierdził w komunikacie dla jednego z portali, „materiały użyte podczas konferencji prasowej AMD nie zostały pozyskane od firmy Microsoft i nie odzwierciedlają dokładnie wyglądu oraz funkcji nadchodzącej konsoli”.

Wciąż nie mamy zatem pewności co do tego, jakie złącza zostaną tutaj zastosowane. Z drugiej strony trudno spodziewać się w tej kwestii większej rewolucji. Być może mimo komentarza wydanego przez Microsoft ostatecznie otrzymamy tu właśnie taki zestaw złączy, czyli 2x HDMI, 2x USB-C, S/PDIF i Ethernet.

Również w kontekście wyglądu konsoli Microsoft nie powinien niczym zaskoczyć. Oficjalnie zaprezentował wprawdzie tylko dwa z jej boków oraz górę, ale sama bryła nie pozwala na wielkie pole manewru. A to, dlaczego zdecydowano się właśnie na taki kształt już tłumaczono.

Procesor Xbox Series X na zdjęciu

Wątpliwości nie ma za to w przypadku zdjęcia przedstawiającego APU z konsoli Xbox Series X. Żeby było ciekawiej, pochodzi ono z obozu firmy Microsoft, zostało opublikowane przez Phila Spencera, szefa działu Xbox.

Trudno na jego podstawie o gruntowne analizy, ale należy sądzić, ze będzie to nieco większy układ od tego, jaki zastosowano w Xbox One X. Nie brakuje tu oznaczenia „8K”. Nowa konsola ma wspierać tak wysoką rozdzielczość, ale wciąż nie jest jasne, w jaki sposób. Zapewne pojawią się tu znaczące ograniczenia, w normalnym trybie zapewniać ma rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Xbox Series X procesor

Źródło: @Wario64, Phil Spencer

Warto zobaczyć również:

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SadSam
  0
  M$ wydaje XBOX-y juz co roku ?
  • avatar
   szymcio30
   -7
   Cóż renery i logo to mogą sobie wsadzić...Zarówno Microsoft i Sony nic konkretnego nie pokazują. Przecież to jasne, że działające egzemplarze już mają lub jest wielka lipa i boją się do tego przyznać
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    -8
    Co prawda nie jest to PS5, ale też dobrze. Konsole rozbijają psychicznie, fizycznie i mentalnie graczy z prowizorami PC przez wywoływanie u nich chorobliwej zazdrości, bo rynek gier należy do konsol i im są dedykowane gry, a PC dopiero później, gdzie wyostrzą nieco tekstury i dadzą więcej fpsów, żeby uzasadnić PC graczom frajerski 4x większy wydatek, a oni to kupują i są szczęśliwi.

    Aczkolwiek walka pomiędzy XSX, a PS5 może być niezwykle zaciekła, ale PS5 i tak zdominuje rynek przez mocną nazwę, no i zapewne mają asa w rękawie. Microsoft robi błąd taktyczny odkrywając swoje karty zbyt wcześnie, bo to daje Sony możliwość opracowania taktyki marketingowej.