Telewizory

Smart TV od LG na drodze do perfekcji - webOS 3.0

przeczytasz w 2 min.

Koreański producent kontynuuje rozwój swojej ciepło przyjętej platformy Smart TV opartej na systemie webOS.

LG webOS 3

System webOS stanowiący podstawę platformy Smart TVtelewizorach firmy LG jest jeszcze bardzo młodym tworem – zadebiutował w urządzeniach w 2014 roku. Ale choć ma swoje braki, to drzemie w nim również ogromny potencjał, który z każdą wersją jest coraz lepiej wykorzystywany. Koreański producent zapowiedział, że przyszłoroczne modele będą wyposażone w system webOS 3.0 – ta najnowsza wersja zachowywać ma zalety poprzedniczek (a są to przede wszystkim prosty i intuicyjny interfejs oraz duża szybkość działania), a jednocześnie znacząco rozszerzać funkcjonalność.

W oficjalnej notce firma LG zapowiada, że system webOS 3.0 będzie działał jeszcze szybciej. Doczeka się również wielu nowych funkcji – co dzięki nim zyskają użytkownicy? Między innymi możliwość podłączenia smartfona do telewizora i uruchamiania mobilnych aplikacji na dużym ekranie. Wygodę przeglądania programów zwiększy natomiast lista kanałów telewizyjnych wzbogacona o wiele dodatkowych informacji – nie tylko od nadawcy, ale też z serwisów internetowych itp. Pojawi się też możliwość przybliżania fragmentów obrazu.

Telewizor przypomni również o emisji naszych ulubionych programów telewizyjnych, pozwoli na oglądanie dwóch audycji jednocześnie (także w trybie TV + Blu-ray) oraz umożliwi uzyskanie szybszego dostępu do poszczególnych funkcji urządzenia. Wśród ciekawych nowinek pojawiły się także: opcja kontrolowania urządzeń połączonych w domową sieć z wykorzystaniem Internetu Rzeczy oraz możliwość korzystania z głośników telewizora, nawet gdy jest on wyłączony. A to oczywiście jeszcze nie wszystkie nowości.

„Jesteśmy podekscytowaniu premierą systemu webOS 3.0. To ogromna aktualizacja tej zaawansowanej platformy Smart TV wprowadzonej w 2014 roku” – powiedział Brain Kwon, dyrektor generalny LG Home Entertainment. – „Filozofia webOS – proste łączenie, proste przełączanie i proste odkrywanie – naprawdę trafiła do użytkowników i podkreśla, że staramy się zachować pozycję lidera rynku Smart TV dzięki innowacyjności i kreatywności”.

Na razie nie wiadomo czy firma LG planuje udostępnienie systemu webOS 3.0 w formie aktualizacji do poprzednich modeli. Trzeba jednak pamiętać, że przy okazji premiery webOS 2.0 zapowiadano, że aktualizacji nie będzie, ale ostatecznie Koreańczycy zmienili zdanie i udostępnili okrojoną wersję systemu. Nowe telewizory z fabrycznie zainstalowanym webOS 3.0 zostaną natomiast zaprezentowane podczas styczniowych targów CES 2016.

Źródło: LG, FlatPanelsHQ

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fiona
  2
  LG robiła i robi fajne tv.
  Niestety dopadła ją choroba która wcześniej dopadła Sony i wiele film.
  Uwierzyli iż są firmą wybraną przez Boga i tylko ich telewizory...

  Efekt lekceważenie klienta, brak aktualizacji, kastrowanie co rok nowych serii telewizorów z funkcji hardwarowych - sprzętowych i windowanie cen.

  Także mimo posiadania 3 tc LG i to wysokich modeli - następny to będzie jednak np. Sony - bo to tego czasu różnica między LG a Sony tej samej klasy będzie np. 500 zł
  • avatar
   Helventis
   1
   ciekawe czy w 2016 w LG world będzie wreszcie do pobrania aplikacja do Netflixa. może wreszcie nie musiałbym podłączać laptopa do TV jak chcę coś obejrzeć. A znając życie z wejściem oficjalnym Netflixa do PL starych modeli TV tą aplikację nie auaktualnią bo po co...
   • avatar
    wookash966
    1
    Super wiadomość, tylko TV z końca 2014 ma dalej webOS 1.0... Takie To dbanie o konsumenta i o swoje produkty... Aby tylko sprzedać a dalej mają Cię gdzieś. LG przez wielkie "G"
    • avatar
     king2127
     0
     Lepszy Android tv, mnóstwo modyfikacji i programów :)
     • avatar
      darek79r19
      -2
      Wystarczy kupić Sony Smart TV i macie Netflixa i wszystko, czego dusza zapragnie.
      • avatar
       Konto usunięte
       -9
       No z wyglądu to jak system dla upośledzonego 12 latka
       • avatar
        BluePandoraBox
        0
        TV za kilka tysięcy bez aktualizacji do nowego softu!!!
        kogoś w LG nieźle pogięło, w fonach to nie przechodzi już i firmy nie zapewniające wsparcia tracą rynek a oni to robią na dużo droższym sprzęcie
        mają klientów za idiotów chyba, dla mnie to powód by nie kupić ich sprzętu
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Sorry, ale różnica między LG a Sony jest fundamentalna. Ci pierwsi mają OLEDy i są w tej chwili najdalej jeśli chodzi o jakość domowych wyświetlaczy hdtv. Sony idzie w fajerwerki typu Android TV (podobno dość ułomny) i design projektowany przez jakiegoś włoskiego guru. W kategorii jakości obrazu obu producentów dzieli kilka lat... I piszę to z bólem jako wieloletni użytkownik Sony :/