Internet

WhatsApp wprowadzi wideorozmowy?

przeczytasz w 1 min.

To bardzo prawdopodobne. Czy Skype ma się jednak czego obawiać? To już znacznie trudniejsze pytanie.

WhatsApp

Jeśli chodzi o komunikacyjne kombajny internetowe, to Skype jest obecnie zdecydowanym numerem jeden. Z poziomu jednej aplikacji otrzymujemy bowiem dostęp do tekstowego komunikatora, platformy wymiany plików oraz połączeń głosowych i wideo. Właściciele oprogramowania WhatsApp, które swego czasu sporo namieszało za sprawą stworzenia realnej alternatywy dla SMS-ów i konwencjonalnych połączeń telefonicznych, nie boją się jednak podjąć wyzwania. W sieci pojawiły się zrzuty ekranu sugerujące, że w WhatsApp wkrótce pojawią się wideorozmowy.

Opisywane screeny pochodzą z wersji 2.12.16.2, co oznacza, że widoczne na nich zmiany mogą pojawić się w aplikacji dosłownie lada dzień. To byłaby świetna wiadomość zarówno dla obecnych użytkowników WhatsApp, jak i tych, którzy nadal bezowocnie szukają konkurencyjnego dla Skype’a rozwiązania. 

WhatsApp wideo

Zrzuty ekranu sugerują, że opcja wideorozmów w WhatsApp nie będzie w żaden sposób niezwykła. Interfejs nie różni się zbytnio od tych, do jakich przyzwyczaiły nas konkurencyjne aplikacje – po odebraniu połączenia mamy trzy podstawowe ikonki sterujące oraz podgląd z obu kamer (naszej i rozmówcy). 

Pytanie brzmi, czy bylibyście w ogóle zainteresowani tą opcją?

Źródło: Neowin

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  CZARNYEU
  1
  Zrobilo się tych komunikatorow trochę i zaczyna to być kłopotliwe, bo trzeba mieć wszystko zainstalowane i mieć konta na każdym, by móc z każdym popisac. A dlaczego? Bo np. 25% ludzi ma konta na Skype i jego preferuje, kolejne 30% ma WhatsAppa, a np. reszta jedzie na FB Messendzerze i bądź tu człowieku madry... Potem tel majac uruchomione w tle te wszystkie apki ciagnie ledwo jeden dzien.... A co do tematu za chwile wszystkie będą oferowaly te same funkcje... i w sumie dobrze.
  • avatar
   VEN1963
   0
   ja mam Viber-a i też nie narzekam stabilne i czyste rozmowy video
   • avatar
    berger6630
    -1
    ja używam viber-a i nie narzekam
    • avatar
     wizard2233
     -2
     Tu nie chodzi o to jakiego programu używacie bo to nikogo nie obchodzi jak narazie jeszcze nie weszło to do whatsappa to po co ta reklama vibera ?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Będzie twarze rozpoznawał i zapisywał na serwerze FB?
      • avatar
       kokosnh
       0
       niech przywrócą wideo-rozmowy przez sieć dla smart-fonów.
       • avatar
        Nalovp
        0
        Używałem wszystkiego,a zostałem przy facetime/audio lub Line.
        Whatsap jednego dnia przyslal mi kilka reklam i wywalilem.