Systemy operacyjne

Windows 10 Fall Creators Update na ostatniej prostej

przeczytasz w 1 min.

Kluczowe funkcje są już testowane. W przygotowanej przez Microsoft ankiecie można wybrać swoje ulubione nowości w Windows 10 Fall Creators Update.

System Windows 10 już 17 października doczeka się Fall Creators Update, a więc najnowszej dużej aktualizacji, która wprowadzi sporo zmian w „Okienkach”. Wygląda na to, że prace nad nią są już praktycznie na ukończeniu.

Fall Creators Update to przede wszystkim odświeżony styl graficzny (Fluent Design), aplikacja Story Remix, która pozwoli tworzyć własne materiały wideo ze zdjęć i klipów, nowości dla graczy i kolejne funkcje, które pozwolą efektywniej korzystać z systemu. Więcej na temat nowości w podsumowaniu: Windows 10 - oto co przyniesie Fall Creators Update.

Microsoft udostępnił niedawno Insiderom (czyli użytkownikom Niejawnego Programu Testów) kompilację 16257, która wprowadziła kolejne nowości przygotowane z myślą o Fall Creators Update. To przede wszystkim pierwsza od 20 lat tak duża zmiana w konsoli systemowej, wprowadzono mianowicie obsługę pełnej, 24-bitowej palety barw RGB, dzięki czemu czytelność ciemnych barw została poprawiona, a ogólny wygląd – unowocześniony.

Zaktualizowana została również przeglądarka Microsoft Edge. Jak pisze producent, „użycie tzw. materiału akrylowego pozwoliło nam zapewnić należytą głębię i przezroczystość paska zakładek oraz innych elementów sterujących”. Dodaje on, że poprawił również animacje przycisków. Dopełnieniem całości (które docenią jednak tylko użytkownicy testowej wersji pakietu Office) jest zaś możliwość wstawiania obiektów 3D do dokumentów Word, Excel i PowerPoint.

Przygotowania do aktualizacji, jak nauczyła nas historia, najlepiej zacząć od... wykonania kopii zapasowej swoich danych na dysku twardym (bo różnie bywa z poprawnością instalacji kolejnych aktualizacji). Równie dobrym pomysłem jest przygotowanie solidnego zabezpieczenia. Zobacz, jaki jest najprostrzy sposób na stworzenie pendrive'a naprawczego.

Microsoft uznał, że Insiderzy mieli już dość czasu na zaznajomienie się z nowymi funkcjami. Wystartował z ankietą, w której można głosować na swoje ulubione rozwiązania, które zostaną oddane wszystkim użytkownikom w ramach Fall Creators Update. Nawet jeśli nie jesteście na bieżąco, możecie sprawdzić tę ankietę, by dowiedzieć się więcej na temat wprowadzanych nowości. Oto ona: Aktualizacja Fall Creators Update — wybieramy ulubione funkcje.

Źródło: Microsoft

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  11
  No to czekamy na kolejną rundę z cyklu "coś znowu przestało działać".
  • avatar
   bodziokrak
   5
   To ja nie wiem, czy jestem jakiś w czepku urodzony, zrobiłem upgrade sytemu z win7 do win10 i jakoś wszystko hula, no i jestem zadowolony z wypuszczania co jakiś czas nowych wersji, system fajnie się czyści.
   • avatar
    Q2hvY2hsaWs8
    3
    "Kkluczowe funkcje są już testowane."

    Ktoś tu się jjąka.
    • avatar
     anglik666
     1
     Panie Redaktorze, niedawno to udostępnił wersję 16281, od 16257 były chyba ze trzy odsłony.... A dzisiaj, właśnie sprawdziłem, jest wersja 16288 ;) Więc coś ten 'nius' trąci mychą :)
     • avatar
      jarekzon
      -1
      No to dopiero będzie. Po tej aktualizacji, to już nic nie będzie chciało działać w tym systemie. Jak na razie co aktualizacja to jest gorzej. Ciągle muszę restartować kompa, żeby w ogóle mieć internet. Może by z taką prostą sprawą coś zrobili. Widzę, że ten problem ma mnóstwo osób, a wielu osobom restart nie pomaga. Dziadostwo. Następnym kompem będzie Mac.
      • avatar
       Gregor-34
       -1
       Od 17.10 trzeba zablokować aktualizację automatyczne, jak znamy historię będzie pewnie tyle błędów że system może być bezużyteczny.Czekamy 3-6 miesięcy i pewnie naprawią wszystko będzie śmigać, ile razy już to przechodziłem aż staje się nudne, dlatego wolę poczekać.
       • avatar
        HardCorak
        0
        premiera to nie żaden 17 październik tylko koniec września. creators update był te 2-3 tygodnie wcześniej tylko dla insiderów a gdy wypuścili później dla wszystkich sumy kontrolne iso w obu przypadkach były takie same.
        • avatar
         teneo
         0
         A może coś o Bashware
         • avatar
          SirMichael
          0
          to już drugi creators update a ja jeszcze pierwszego nie dostałem :P