Systemy operacyjne

Windows 10 Fall Creators Update od 17 października

przeczytasz w 1 min.

Na 17 października firma Microsoft zaplanowała rozpoczęcie udostępniania kolejnej dużej aktualizacji systemu Windows 10, czyli Fall Creators Update.

System Windows 10 doczekał się w ciągu dwóch lat kilku ciekawych funkcji, a kolejne – to już oficjalne – dotrą do pierwszych użytkowników (niebędących Insiderami) dokładnie 17 października.

Jak poinformowała firma Microsoft, tego właśnie dnia rozpocznie się udostępnianie najnowszej dużej aktualizacji „Dziesiątki”, czyli Fall Creators Update. To nieco później niż dotychczas sądzono, ale nikt raczej nie będzie na ten fakt szczególnie narzekał. 

Wraz z Fall Creators Update system operacyjny Microsoftu wzbogaci się o kilka interesujących nowości. To między innymi: aplikacja Story Remix (do tworzenia filmów i fotoopowieści), ulepszony tryb gier, panel społecznościowy, „pliki na żądanie” czy też odświeżenie graficzne za sprawą Fluent Design (stylu znanego wcześniej jako Project NEON).

Microsoft zapowiedział też, że aktualizacja da również początek rozdziałowi zatytułowanemu Windows Mixed Reality. Innymi słowy, z systemu skorzystamy w goglach rzeczywistości mieszanej – niedrogie kompatybilne urządzenia przygotowują już Acer, Dell, HP, Lenovo i ASUS. Można się domyślać, że premiery kilku z tych gadżetów doczekamy się więc w okolicach tego terminu.

Źródło: TechCrunch, Engadget

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  vegasnight9
  5
  Oby z "FALL" nie wyszło fail...
  • avatar
   darioz
   2
   Płacz gimbazy siedzącej na Windows 7 a nawet jeszcze na XP czas zacząć!
   • avatar
    HardCorak
    1
    jakby ktoś nie widział z creators update jak i z anniversary update było tak że finalną wersję insiderzy dostali 2 tygodnie wcześniej od zwykłych użytkowników i oczywiście każdy mógł sobie pobrać taki obraz z sieci jak chwile poszukał. z fall zapewne będzie tak samo
    • avatar
     teneo
     -4
     To nie płacz to kpina.
     • avatar
      teneo
      -5
      Czyli znowu kopia starego systemu wraz z folderem Documents i Program files do folderu Windows Old i postawienie nowego systemu. Zajęte następne 20GB
      • avatar
       mutissj
       -7
       już od 2018 roku, płatne updaty dla windows 10 więc szykujcie się