Systemy operacyjne

Windows 10: problem z głośnikami Bluetooth po aktualizacji - jest rozwiązanie

przeczytasz w 1 min.

Na komputery z systemem Windows 10 (1903) trafiła nowa aktualizacja zbiorcza. Eliminuje ona niektóre z błędów, ale równocześnie powoduje inne. Użytkownicy donoszą, że występują problemy z głośnikami Bluetooth. 

Windows 10 - problem z głośnikami Bluetooth

Sprawczynią problemów jest łatka KB4505903, która miała rozwiązywać problemy z urządzeniami bezprzewodowymi i usługą Windows Hello, a zamiast tego powoduje, że niektórzy użytkownicy komputerów z systemem Windows 10 nie mogą nawiązać połączenia z głośnikami Bluetooth

Zdarzają się też przypadki, że do połączenia dochodzi, ale jakość dźwięku drastycznie spadła w porównaniu do sytuacji sprzed aktualizacji. Wreszcie: bywa również tak, że pomimo połączenia dźwięk wydobywa się głośnika wbudowanego w komputer zamiast z tego zewnętrznego. 

Windows 10 - problem z dźwiękiem. Jak go rozwiązać?

Microsoft już pracuje nad rozwiązaniem tego problemu, ale jeśli nie chcecie czekać na kolejną łatkę, to możecie spróbować ręcznie naprawić ten błąd. Gigant z Redmond podaje konkretny sposób: należy uruchomić Kontroler plików systemowych (SFC.exe) i przeprowadzić skanowanie w celu naprawy uszkodzonych plików.

Jak to zrobić? Najprościej będzie otworzyć menu Start i wpisać cmd, a następnie uruchomić Wiersz polecenia z uprawnieniami Administratora (klikając prawym przyciskiem myszy odnaleziony wynik i wybierając odpowiednią opcję). W otworzonym oknie trzeba wpisać sfc /scannow i odczekać kilka minut. Po wszystkim wystarczy zrestartować komputer.

Prawdopodobnie w ten sposób rozwiążecie problem. Jeśli to się jednak nie uda, to pozostaje czekać na kolejną łatkę. Dobra wiadomość jest taka, że Microsoft już nad nią pracuje.

Źródło: TechRadar

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!