Systemy operacyjne

Windows 7 Starter za 200 dolarów?

przeczytasz w 1 min.

Microsoft nie ustalił jeszcze cen dla poszczególnych edycji Windows 7, ale wiele stron wyręczyło giganta z Redmond. A przynajmniej starało się i ciągle to robi. Niemiecki serwis Windows Secrets poinformował, że sugerowana cena dla Windows Starter wyniesie 199,95 dol. Pozostałe wersje miałyby kosztować: 259,95 dol. za Home Basic, 299,95 dol. za Professional i 319,95 za Ultimate. Kilka chwil po pojawieniu się tej aktualności, znany serwis Ars Technica opublikował podobną wiadomość u siebie, zaznaczając przy tym, że nie pochodzi ona od zaufanego i wiarygodnego źródła.

Tak więc nie możemy być pewni co do cen, ale trzeba przyznać, że wydają się całkiem prawdopodobne.

Warto też wiedzieć, że Windows 7 Starter to bardzo ograniczona edycja systemu. Ma pozwalać na uruchamianie tylko 3 aplikacji w tym samym czasie, będzie obsługiwać tylko niskie rozdzielczości ekranu i zostanie pozbawiona wielu innych funkcji i udogodnień. Starter, najprawdopodobniej, adresowany jest do słabych komputerów i netbooków.

Ile według was powinny kosztować poszczególne wersje Windows 7 w przeliczeniu na polskie złotówki? Zachęcam też do zapoznania się z wiadomością, w której Microsoft tłumaczy, dlaczego firma musi zaoferować 6 różnych edycji OS-u.

Źródło: Tom's Hardware.com

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ghost92
  0
  200$ za startera? Ale to Box czy OEM? Jeżeli OEM to trochę przesadzają. 500zł można dać jeszcze za HomePremium, ale bez przesady, że ponad 700...
  • avatar
   Pisschrist
   0
   Hahaha! Prawie 8 stówek za system na którym nie można odpalić na raz więcej niż trzech aplikacji? Ja podziękuję, zostanę przy XP.
   • avatar
    Darkeners
    0
    1) Box
    2) Sam sie zastanawiałem czy nie dać tego newsa, ale jednak nie... gdyż w informacjach krażących po necie jest albo Home Premium albo Home Basic.... przy obecnej cenie Starter Visty na poziomie 30 dolarów... podejrzewam, że 199 dolarów jest za wersje Home Basic.

    Nie mowiac juz o innych mieszankach. I coby nie mowić drogo... Mac OS X jest w cenie 129 dolarów... jak powiedział Steve Jobs... każda wersja Mac OS X kosztuje tyle samo.... ale raczej wszyscy wezmą Ultimate :P
    • avatar
     jogin211
     0
     OMFG! za 250-300 dolców to mozna na impreze dobrą iść i zapomnieć o tej wersji okienek :D
     a tak naprawde- ciekawe jak to będzie z przełożeniem na polski rynek. czy ceny beda równe? +/- 10%?

     brzydkie słowo na k.. -KRYZYS :P
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Jak tylko usłyszałem o ograniczeniach wersji Starter to jasnym stało się dla mnie, że ta wersja będzie preinstalowana na laptopach albo darmowa/bardzo tania - inaczej nikt by tego nie kupił ... Jeżeli to prawda, że ta wersja ma kosztować 200 dol. to śmiech na sali.
      • avatar
       mufyn
       0
       Pierwsze co pomyślałem czytając ten news: coooooooooooooo??? Czy ich @#%@#% ^%@%@#% ^#$@$!@ ? Przecież ja mam zamiar kupić ten system, ale jeśli będzie mieć taką cene to wole kupić Viste. Serio. Wątpię czy znajdzie się ktos, kto wyda taką kwotę za tak perfidnie okrojony system. To jest najgorsza rzecz, którą mogą zrobić w czasach kryzysu. Niee... Tak być nie może. Jak mnie Microsoft wk... znaczy zdenerwoje i sprowokuje to kupię PS3 a na kompie zostawię Linux'a. Chociaż tym się oni nie przejmą. Pozdro.
       • avatar
        QszaQ
        0
        napisałem podobnego newsa w nocy z 5 na 6.02... nie wiem czemu redakcja mi go nie przyjęła.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Jeżeli wydadzą '7' w podobnych cenach w Polsce to jednocześnie strzelą sobie w kolano.

         A potem będzie płacz o to, że piractwo się szerzy.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          To zapewne ceny wersji BOX. Można zgadywać, że OEM będą o ok 1/3 a może nawet i połowę tańsze. Pozostaje nam jeszcze kwestia kursu USD - cena zależeć będzie od tego ile w dniu w którym Siódemka trafi do sprzedaży będziemy płacić za 1 dolara - 2 zł czy 4? ;)
          • avatar
           Szymon331
           0
           Jeśli te doniesienia są prawdziwe (ceny będą podobne) to ja nowy Windows 7 olewam i zostają przy swojej Viście za którą i tak mało nie zapłaciłem.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Starter powinien być za darmo - z odpowiednią klauzulą, do użytku domowego i celów niezarobkowych - wtedy być może miałby szansę się przyjąć, bo wydawanie jakichkolwiek pieniędzy za tak okaleczoną wersję to poroniony pomysł.
            • avatar
             ov_darkness
             0
             Starter - 0PLN (z ograniczeniami podanymi przez @kmieciu)
             Home Premium - 250PLN
             Professional - 500PLN
             Ultimate - 700PLN
             Tak to widzę