Systemy operacyjne

Jutro pierwsza oficjalna prezentacja nowego Windowsa

przeczytasz w 1 min.

Microsoft zorganizuje zamkniętą konferencję, na której ujawni informacje odnośnie nowej wersji systemu Windows.

Microsoft Windows zapowiedź konferencji
Windows 9, Windows X, a moze po prostu Windows? Oto jest pytanie!

W sieci pojawia się coraz więcej przecieków odnośnie nowego systemu operacyjnego Windows – podobno oznaczonego cyfrą 9. Czyżbyśmy jutro poznali pierwsze, oficjalne informacje na temat nowych „okienek”?

Właśnie jutro ma się odbyć zamknięta konferencja firmy Microsoft, na której zostaną ujawnione szczegóły odnośnie nowego Windowsa. Wprawdzie spotkanie jest zorganizowane tylko dla zaufanych gości, ale już nie raz poufne informacje prędzej czy później wyciekały do sieci. Liczymy, że podobnie będzie i w tym przypadku ;)

Najwięcej kontrowersji budzi jednak sama nazwa systemu, bo gigant z Redmond jeszcze oficjalnie nie potwierdził żadnej z opcji. Oznacza to zatem, iż nowe „okienka” mogą, lecz wcale nie muszą nazywać się Windows 9 – równie dobrze może być to Windows X lub po prostu Windows (bez dopisków).

Nie da się ukryć, że najbardziej prawdopodobna wydaje się tutaj właśnie nazwa Windows 9, która zachowuje dotychczasowy porządek (Windows 7 -> Windows 8 -> Windows 9). Gdyby jednak liczyć Windowsa 8.1 jako 9. wersję systemu, nadchodząca wersja byłaby 10., a więc logiczne byłoby tu oznaczenie Windows X.

No cóż, dla niektórych nazwa nie gra tak dużej roli, a o wiele bardziej liczy się funkcjonalność - zwłaszcza jeżeli chodzi o nowości. Nie bez znaczenia jest też cena, choć tutaj pojawiają się pogłoski o możliwości darmowej aktualizacji dla użytkowników Windowsa 8 i 8.1. Jak to będzie? Najprawdopodobniej dowiemy się już niedługo.

Źródło: The Verge, Neowin

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  VEN1963
  10
  Nie ma to jak zrobić Service Pack 2 dla Windows 8, nazwać go 9, i chwalić się, że daje się go za darmo posiadaczom 8.
  • avatar
   krynka
   9
   Dajmy Windows MCMLXXV bo wtedy majkrosofty powstały, będzie prościej
   • avatar
    Konto usunięte
    6
    Czyli nowy directx tylko dla windowsa 9. Użytkownikom ósemki dadzą darmową aktualizację, żeby zbytnio się nie burzyli, ale korzystający z windowsa 7 już będą musieli wybrać się do sklepów. Jakże bardzo chciałbym się mylić...
    • avatar
     fujiyama
     3
     Dodajmy menu start, poprawmy skalowanie do 4K i nasz dział deweloperski w którym zostało już tylko 6 programistów ma sukces.
     A nasz dział marketingu 1000 osób zrobi z tego rewolucję.
     • avatar
      moorell
      2
      "Najwięcej kontrowersji budzi jednak sama nazwa systemu"

      WTF? Nazwa? A jakie to ma znaczenie?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Przecież to nie jest nowy Windows. Nowa jest tylko nazwa, a raczej numeracja...
       Generalnie, to tylko lekko zmodyfikowana wersja Windowsa 8, która powinna nosić oznaczenie 8.2 :] Dlatego zmienili numeracje, aby lekko zmodyfikowany system nie był utożsamiany z totalna porażka jaka był Windows 8 :D

       Nowy Windows to np. była Vista, która znacznie różniła się od poprzednika - zmian było zdecydowanie więcej.

       Najzabawniejszy jest myk z DX :D Chcesz go mieć, musisz zmienić system, choć bez najmniejszego problemu mógłby go otrzymać poprzedni OS.

       Chwalą się, że posiadacze Windowsa 8 dostaną up do Win9 za friko:) Ja się pytam, czym się tu chwalić? Przecież musieli tak postąpić, bo nikt o zdrowych zmysłach nie płaciłby 2 raz za ten sam system, tylko lekko zmodyfikowany - który jest niczym innym jak Windowsem 8.2 :D
       Ja cierpliwie poczekam, aż stworzą NOWY system z nowoczesnym interfejsem.
       • avatar
        Dragonik
        0
        "Nie ma to jak zrobić Service Pack 2 dla Windows 8, nazwać go 9, i chwalić się, że daje się go za darmo posiadaczom 8." inaczej tego nazwać nie można i znowu ludzie kupią za dużą kasę a nie pomyślą że to tak naprawdę tylko dodatek w postaci nowego windowsa.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         http://i.imgur.com/ULTaF20.png
         moja mała spekulacja