Oprogramowanie

Windows XP o pięć miesięcy dłużej niż zapowiadano

przeczytasz w 0 min.

W ostatniej informacji prasowej udzielonej przez Microsoft, firma ogłasza, że wydłuży o kolejne pięć miesięcy okres sprzedaży swojego systemu operacyjnego Windows XP za pomocą detalicznych i OEMowych kanałów. Sprzedaż potrwa zatem do 30 czerwca 2008 roku. Firma zdecydowała się na takie posunięcie po tym jak otrzymała olbrzymią ilość informacji i listów od klientów oraz partnerów dotyczących pierwotnej daty zakończenia sprzedaży, która miała przypaść na 31 stycznia 2008 roku.

Mike Nash, wice szef Windows Product Management, powiedział: "jesteśmy bardzo zadowoleni ponieważ otrzymujemy pozytywne komentarze od naszych klientów na temat Windowsa Vista, ale na rynku są także użytkownicy, którzy potrzebują troszkę więcej czasu, aby przesiąść się na nowy system."

Tylko skąd przekonanie, że użytkownicy pracujący na XP w ogóle chcą się przesiadać :)

Nash poszedł dalej i dodał, że oryginalna polityka Microsoftu przewidująca czteroletni okres dostępności systemów operacyjnych dla OEMowej i detalicznej sieci kanałów została ustanowiona w 2002 roku. Jednakże ze względu na opóźnienia podczas prac nad systemem Windows Vista, Microsoft uznał, że rozsądnym posunięciem będzie wydłużenie czasu sprzedaży Windowsa XP o dodatkowe pięć miesięcy.


Nash, gdy zapytany o to co dokładnie mówią klienci na temat nowego Windowsa Vista, stwierdził, że "przy ponad 60 milionach licencji sprzedanych do tego lata, Windows Vista ma szanse stać się najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii firmy Microsoft."


Nash jest przekonany, że wysokie statystyki sprzedaży nowego systemu wynikają z podwojonej produkcji komputerów stacjonarnych i notebooków, które oferowane są z Windowsem Vista na pokładzie. Jednak z drugiej strony Microsoft niedawno zdecydował się na wprowadzenie opcji wstecznej aktualizacji systemu, dzięki której użytkownicy mogą wymienić system Vista na XP.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login