Gry PlayStation 4

Without Memory: psychologiczny thriller na PS4

przeczytasz w 1 min.

Ma czerpać z dzieł studia Quantic Dreams.

Without Memory

Podobało Ci się Heavy Rain? …Albo Fahrenheit? …Albo Beyond: Dwie Dusze? To prawdopodobnie ucieszy Cię informacja, że w przygotowaniu jest kolejna produkcja utrzymana w podobnym stylu. Without Memory to bowiem trzecioosobowy thriller psychologiczny, będący połączeniem filmu z grą. I choć to nie Quantic Dreams odpowiada za ten tytuł, to jednak twórcy – Dinosaurum Games – jasno dają do zrozumienia, że inspirację czerpią z dzieł nikogo innego jak właśnie studia Davida Cage’a.

Gra Without Memory wykorzysta silnik Unreal Engine 4 i tworzona jest z myślą wyłącznie o konsoli Sony PlayStation 4. Najważniejszą rolę odegra tutaj – podobnie jak w grach Quantic Dreams – fabuła. Jak możemy przeczytać na stronie Dinosaurum Games – jest to opowieść o tym jak jedna chwila może odmienić życie zwykłej dziewczyny, nieodróżniającej się niczym od innych ludzi. Anna – główna bohaterka Without Memory – budzi się pewnego dnia w lesie i uświadamia sobie, że kompletnie nic nie pamięta. Nie wie kim jest ani gdzie mieszka. Jedyne czego jest pewna, to że jest naprawdę przerażona. 

„Musisz przetrwać w trudnych warunkach i podejmować niełatwe decyzje, za które będziesz musiał ponieść odpowiedzialność. Aż wreszcie poznasz prawdę. Anna będzie rosnąć i rozwijać się na naszych oczach. Uczyć się zaufania i rozpoznawania kłamstw” – zapowiadają twórcy. Dodają też, że wszelkie działania gracz będą miały bezpośredni wpływ na rozwój historii. Co więcej, choć sam zamysł mocno nawiązywać ma do Heavy Rain czy Beyond: Dwie Dusze, rozgrywka ma być nieco bardziej urozmaicona. Szczegóły zostaną podane później, ale już teraz ujawniono, że zmodernizowana mechanika „przekształci grę w fascynujące przeżycie, a nie tylko nudne przyciskanie klawiszy w stylu ‘wciśnij X aby wygrać’”.

Czekamy na kolejne informacje, a tymczasem zachęcamy was do obejrzenia galerii szkiców koncepcyjnych:

Premiera planowana jest na rok 2016.

Źródło: VG247, Joystiq, Dinosaurum

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baca130
  3
  Do takich gier najlepiej nadaje się konsola.
  • avatar
   raffal81
   2
   Czekam ;]
   • avatar
    Artik
    1
    Jak będzie to coś w rodzaju Heavy Rain, Fahrenheit czy też Beyond: Dwie Dusze to czekam z niecierpliwością.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zapowiada się ciekawie.