Telefony

Wkrótce nakręcimy filmy HD przy pomocy... komórki

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że możliwości wideo naszych telefonów komórkowych mogą w najbliższej przyszłości znacznie wzrosnąć. Aptina - oddział firmy Micron, produkującej co trzeci czujnik do aparatów w komórkach - już w styczniu 2009 rozpocznie masową produkcję swojego najnowszego produktu, którym będzie MT9P013. Nazwa być może nie mówi wiele, ale to możliwości się liczą.

Czujnik umożliwi nagrywanie filmów HD 720p z prędkością 60 klatek na sekundę i 5-megapikselowego wideo z prędkością 15fps. Jak zapewnia Aptina, MT9P013. ma znacznie lepiej radzić sobie w warunkach słabego oświetlenia, niż jej poprzednicy. Sensor wejdzie do produkcji w styczniu, więc już niedługo możemy się spodziewać wysypu amatorskich filmów w dużo lepszej jakości.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deel77
  0
  Po co. Rozdzielczość to nie wszystko. Wolę 640x480 z dobrą optyką niż terapiksele z plastykową optyką z czujnikiem wielkości łebka od szpilki (im większy przetwornik, tym większa powierzchnia jednego elementu światłoczułego, tym mniej światła potrzebuje aby rejestrować obraz z dobrą jakością).
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zgadzam sie! Głupota totalna i ślepy marketing
   • avatar
    Szymon331
    0
    Ha! Pisałem o tym w przypadku filmow HD na YouTube. To właśnie dzięki komórkom będziemy mieli w tym serwisie pierwsze produkcje w HD od zwykłych użytkowników. Ale zdecydowanie wolałbym lepszą jakość niż HD przez obiektyw 2mm średnicy.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     HD w telefonie????????
     ha, jeszcze 2 lata temu pc miały problem z odtwarzaniem hd, a teraz w telefony będą montować! Ciekawe, czyli możemy się też spodzieważ szybszych procesorów i akceleratorów 3d. ;)