Gry Windows Phone

Twórcy gier zaczynają dostrzegać Windows 10 - wkrótce trafi tam też WoT Blitz

przeczytasz w 1 min.

Mobilne granie to nie tylko Android i iOS. Twórcy gier wreszcie zaczynają to dostrzegać. Kolejna produkcja zmierza na okienka.

WoT Blitz W10

Przez ostatnie lata twórcy gier na smartfony i tablety zdawali się zauważać jedynie Androida i iOS. Wreszcie jednak coś zaczyna się dziać i po premierze odsłony z numerkiem „10” systemy z rodziny Windows coraz częściej pojawiają się wśród platform docelowych. 

W tym roku w wersji na mobilne okienka zadebiutowały już między innymi świetne Hitman GO, również całkiem udane Lara Croft GO, a ostatnio także Metro 2033: Wojny. Był pozbawiony włosów i skrupułów agent, była seksowna pani archeolog i była też postapokaliptyczna turówka – najwyższy czas zatem na coś z zupełnie innej beczki. Mówisz – masz, chciałoby się powiedzieć. Okazuje się, że już wkrótce na urządzeniach z Windows 10 zagramy także w World of Tanks.

Gra World of Tanks Blitz, która pozwala na toczenie walk 7 vs 7, cieszy się dobrą sławą na Androidzie i iOS – została pobrana już ponad 35 000 000 razy. Po jej premierze na Windows 10 liczba ta może znacząco wzrosnąć. Co ważne, Wargaming zapowiada pełną rywalizację międzyplatformową pomiędzy użytkownikami tych trzech systemów. 

„World of Tanks Blitz zgromadziło dużą i aktywną społeczność globalną. Cieszymy się, iż możemy skorzystać z technologii i platformy dla graczy dostarczonej przez Microsoft, aby poszerzyć zasięg jeszcze bardziej. Wraz ze wsparciem dla Windows 10, zmienimy World of Tanks Blitz w prawdziwe doświadczenie międzyplatformowe” – powiedział prezes Wargaming, Victor Kisły.

Windows 10 i Windows Phone wprawdzie powoli, ale wreszcie zaczynają oferować miłośnikom mobilnych gier jakieś możliwości. Cóż można powiedzieć – oby tak dalej.

Źródło: Windows Store, Wargaming, The Verge

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  R2rr0
  8
  "Przez ostatnie lata twórcy gier na smartfony i tablety zdawali się zauważać jedynie Androida i iOS. Wreszcie jednak coś zaczyna się dziać i po premierze odsłony z numerkiem „10” system Windows coraz częściej pojawia się wśród platform docelowych."

  Mam taką uwagę. Windows 10 w wersji Mobile jeszcze nie zadebiutował. Cały czas jest w wydaniu Prewiev i nie zmienia tego fakt, że pokazano go na flagowych 950-tkach. Reszta czeka na aktualizację.

  Tutaj chodzi bardziej o tablety, gdzie dostępny jest pełen Windows. Cały news napisany w złym tonie, a pierwsze z zacytowanych zdań pominę milczeniem bo to nic więcej jak stereotypy nie mające od dawna odzwierciedlenia w rzeczywistości.
  • avatar
   silvver
   3
   "Co ważne, Wargaming zapowiada pełną rywalizację międzyplatformową pomiędzy użytkownikami tych trzech systemów. [...] Cóż można powiedzieć – oby tak dalej."
   heh, naprawdę uważacie to za coś dobrego? Gracz na tablecie miziający ekran vs gracz na pc z klawiaturą i myszą?


   Storm has said: "We are not afraid of losing audience and we are sincerely sorry for all who play on the touch screen"


   • avatar
    XaRaDaS
    2
    Piszcie normalnie tytuły ;) Wystarczyło dodać, że chodzi o Windowsa w wersji Mobile, bo inaczej to brzmi teraz :D

    Ot tak się czepiam :)
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     nie ma już nadzieji, świat upadł,,