Gry komputerowe

Wyjątkowy przykład nauczania zdalnego - lekcja w Half-Life: Alyx

przeczytasz w 1 min.

Half-Life: Alyx zbiera świetne recenzje. Okazuje się, że gra może być czymś więcej niż tylko źródłem rozgrywki. Przy odrobinie chęci da się wykorzystać ją również do nauki. I to nie strzelania.

Lekcja matematyki w Half-Life: Alyx

Świat jest obecnie paraliżowany przez pandemię koronawirusa. Jeden z jej skutków to zamknięte szkoły, w związku z czym potrzebne są narzędzia do nauczania zdalnego. Przypuszczaliście, że takowym może być również Half-Life: Alyx?

Na bardzo nietypowy pomysł wykorzystania gry wpadł Charles Coomber. Amerykański nauczyciel (a jednocześnie zwolennik gogoli VR i rozwiązań im dedykowanych) pokazał, że w Half-Life: Alyx można przeprowadzić lekcję online i to tak skomplikowanego przedmiotu jak matematyka. Zastanawiacie się, jak to możliwe? Sprawdźcie sami na poniższym materiale wideo.

Half-Life: Alyx to jednak przede wszystkim gra. I to naprawdę świetna

Chociaż jest to interesująca ciekawostka dla osób interesujących się nowymi technologiami i pokaz możliwości rzeczywistości wirtualnej, nie należy oczekiwać, że nauczyciele przeniosą się do Half-Life: Alyx. Chyba, że w czasie wolnym, bo mówimy tutaj o naprawdę dobrej grze.

Pisaliśmy już, jak świetne recenzje zbiera. W połączeniu z mocną pozycją marki i samego Valve sprawiło to, że Half-Life: Alyx znacząco pobił dotychczasowy rekord popularności gier VR na Steam. W dniu premiery udało mu się przyciągnąć 42 858 graczy jednocześnie.

Źródło: Charles Coomber

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  2
  Valve przeszedł samych siebie, tworząc takie smaczki w grze, aczkolwiek ze względu na cenę gogli, taka funkcjonalność pozostanie niestety co najwyżej ciekawostką...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Już widzę jak rodzice ustawiają się w kolejkach żeby kupić gogle VR dla swoich pociech...
   • avatar
    DrMjut
    0
    W VRChat jest też taka opcja za darmo i nie trzeba gogli.