Internet

Yahoo pracuje nad własnym YouTube’em?

przeczytasz w 1 min.

Yahoo zamierza podjąć walkę z Google.

YaTube

Jeśli doniesienia „wiarygodnych źródeł” Re/code są prawdziwe Yahoo zamierza podjąć walkę z Google uruchamiając swoją własną platformę udostępniania wideo, która w dodatku oferowałaby niezłe warunki twórcom materiałów. Według tych informacji aktualnie plany wciąż są precyzowane, a ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Bez wątpienia byłby to dobry ruch dla Yahoo. YouTube ma ogromną oglądalność – miesięcznie przyciąga ponad miliard użytkowników, którzy oglądają w tym czasie ponad 6 miliardów godzin. W każdej minucie publikowanych jest natomiast ponad 100 godzin materiałów. Jednocześnie polityka Google i rozwój platformy są ostatnio często krytykowane. Wygląda na to, że konkurencja jest więc potrzebna i… może być opłacalna.

Źródła Re/code informują, że planem Yahoo nie jest utworzenie klonu YouTube’a, lecz raczej platformy zapewniającej wizytówkę najpopularniejszym twórcom treści wideo. Kierownictwo Yahoo miało zagwarantować, że firma jest w stanie zaoferować lepsze warunki finansowe niż ma to miejsce w serwisie Google. 

Według źródeł autorska platforma Yahoo mogłaby zostać uruchomiona już w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Czy przyciągnie do siebie gwiazdy YouTube’a? Czy ludzie chcą nowej, konkurencyjnej platformy do udostępniania i oglądania wideo? A może Yahoo nieco się spóźniło?

Źródło: DigitalTrends, Re/code

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MarTum
  16
  Ktoś wgl używa Yahoo ?
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   YT to kompletne dno... Bardzo fajnie, że kolejna konkurencja się pojawi.

   Jakość materiałów wideo i audio na YT - to kompletna porażka. Nachalne proponowanie materiałów na których YT ma największą kasę. Chore zasady praw autorski i ciągłe blokowanie / usuwanie materiałów (to akurat nie tylko wina YT)
   Zablokowanie możliwości komentowania, poprzez nakaz używania Google+
   Ciągłe zmiany interface-u (przeważnie na gorsze)
   Tak można by wymieniać w nieskończoność - wyeliminowanie tylko tych wad, to już połowa sukcesu dla konkurencji YT ;)
   YT -a już dawno przestałbym oglądać, gdyby kilka osób swoją "twórczość" prezentowało na innych serwisach niż YT.
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    Jesli nie bedzie takiej przezywki praw autorskich to z chęcią się przerzucę z YT na YT
    • avatar
     maker
     1
     Na pewno znajdzie klientów, ale wątpię, aby przyciągnęło ludzi, którzy na Youtube od lat prowadzą swoje kanały. Nie ważne jak dobra jest inna platforma po prostu tutaj jest problem tzw. motywacji przejścia.
     • avatar
      xFruciuux
      1
      W sumie to mogłoby się nazywać YaTube :D
      • avatar
       kot-kreskowy
       0
       Chętnie się zagnieżdżę na poważnej konkurencji yt.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Oczywiście że będą reklamy, blokowanie i usuwanie materiałów tych które naruszają prawa autorskie! To nie jest ani wina Youtuba, tylko wytwórni fonograficznych, które są wyczulone na tym punkcie i każą usunąć filmiki, gdzie jest nawet parę sekund ich piosenek. Zresztą użytkownicy sami też są winni, bo też np przy intrach do let's plejów, dają muzykę Lady Gagi a potem płaczą, że filmiki są blokowane czy usuwane.