Gadżety

YouTube zwiększa długość wgrywanych filmów

przeczytasz w 1 min.

Jak można wyczytać na blogu internetowym popularnego serwisu YouTube, serwis postanowił zwiększyć długość zamieszczanych w nim nagrań o połowę!

O możliwości a nawet konieczności takiej zmiany mówiono od dawna, nawet sami użytkownicy prowadzili różnorodne akcje mające zmusić sterników YouTube do zwiększenia limitu długości nagrań wideo wgrywanych do serwisu. Jednak nie odnosiły one zamieszonego sukcesu, dopiero teraz serwis zdecydował się na wdrożenie tej jakże istotnej zmiany.Obecne ograniczenie długości wgrywanych materiałów wideo obowiązywało zwykłych użytkowników do 10 minut, teraz czas ten został wydłużony o połowę czyli do 15 minut.

Patrząc obiektywnie zmiana nie jest duża, aczkolwiek powinna ona ucieszyć większość użytkowników serwisu uskarżających się na mały limit czasu nagrań. Do tej pory aby zamieścić dłuższy materiał wideo byli zmuszeni do dzielenia go na fragmenty. Padną zapewne pytania dlaczego akurat teraz serwis zdecydował się na tą zmianę, czy nie można było zrobić tego wcześniej? Otóż jak wyjaśniają przedstawiciele serwisu, przed wprowadzeniem w życie wyżej wymienionej zmiany musieli rozwinąć narzędzia kontroli treści przeznaczone głównie dla właścicieli praw autorskich, aby ci mogli w większym stopniu reagować na wgrywanie materiałów łamiących prawa autorskie. Obecnie za szybkie wykrywanie materiałów łamiących prawa autorskie odpowiedzialny jest system Content ID.

Źródło: YouTube

Polecamy artykuły:  
Najlepsze bezpłatne gry do pobraniaTest GPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI EvergreenChłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  "serwis postanowił zwiększyć długość zamieszczanych w nim nagrać o połowę!" Powinno być "nagrań"
  • avatar
   danieloslaw1
   0
   Jak to? Przecież widziałe filmiki ponad godzinne Dlaczego?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Przyda się :D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     I to jest dobra wiadomość. Fakt, trochę za późno, ale lepiej późno niż wcale. Reasumują, można było na free koncie nawet i 12 min upchnąć. Teraz może się uda ze 17-18 min. Mam taką nadzieję. Czasami te 10-12 min strasznie było mało, a piszę o własnej twórczości :)
     • avatar
      Bany_krk
      0
      dla większego zaciekawienia, aktualność powinna być zatytułowana: "Youtube zwiększa długość" :D
      • avatar
       Szymon331
       0
       O, nareszcie. Niby 5 minut gratis a w fabule filmu to może być istny zwrot akcji :)