SSD

Zotac zapowiada bardzo wydajny dysk SSD pod PCI-Express

przeczytasz w 1 min.

Szczegółowa specyfikacja nośnika jeszcze nie jest znana, ale transfery sekwencyjne podobno mają sięgać 2000 MB/s.

Zotac PCIe SSD

Zotac nie ma zamiaru spoczywać na laurach jeżeli chodzi o dyski SSD. Niedawno producent zaprezentował 2,5-calowe modele Premium SSD, natomiast na targach CES 2016 zapowiedział wydajniejsze modele pod PCI-Express.

Dokładna specyfikacja nośników jeszcze nie jest znana – wiadomo jedynie, że na pokładzie znalazł się kontroler marki Phison i kości pamięci Toshiba MLC NAND. Konstrukcja ta podobno oferuje transfery sekwencyjne bliskie 2000 MB/s, co może wskazywać na wykorzystanie protokołu NVM-Express.

Dyski mają postać niskoprofilowej karty rozszerzeń ze złączem PCI-Express 3.0 x4, a więc zmieszczą się także do mniejszych komputerków. Elektronikę schowano pod aluminiowym radiatorem, natomiast na rewersie laminatu znalazła się płytka backplate z logo producenta.

Zotac PCIe SSD

Zotac PCIe SSD

Nadal czekamy na szczegóły odnośnie pojemności, dostępności i cen nośników.

Źródło: TechPowerUp

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tymczas_dla_TSa
  12
  Kupiłem sobie przed świętami Plextora 256GB na PCI-ex4. Muszę przyznać, że w testach robi wrażenie, ale osobiście żałuję tego zakupu, bo w codziennej pracy, w domowym PC w zasadzie nie ma ta niby wydajność znaczenia, a za poniesione koszty miałbym o wiele większy i też szybki napęd ssd sata3.

  Przypuszczam, że i w tym przypadku cena będzie mocno przesadzona względem codziennej wydajności.
  • avatar
   siwydym
   4
   kolego "tymczas". Twój plextor to niestety lipa jakich mało. Konstrukcja z przed prawie 2 lat. Dałeś się nabrać na marketingowy bełkot. To jest dysk na pcie v2x2 i o transferze danych 770 odczyt i zapis 580mb (dlatego nie odczuwasz różnicy bo jest tak naprawdę gówniana), czyli nie wiele większy od tradycyjnego ssd. za te same pieniądze mogłeś kupić Samsunga sm951 lub za trochę więcej Samsunga 950pro. oba mają pcie v3x4 i transfery około 2500 w odczycie i 1500 w zapisie i ponad 300000iops. A i są to urządzenia do domowego pc. Aha jest też Intel750 za podobne pieniądze. Zastanawia mnie czym się sugerowałeś kupując tego Plexa.

   do autora Pawła.
   transfery sekwencyjne bliskie 2000 MB/s, mogą wskazywać na pcie v3x4, wykorzystanie protokołu NVM-Express może wskazywać na wysoki współczynnik IOPS. AHCI I NVME mają takie same transfery sekwencyjne
   • avatar
    BluePandoraBox
    2
    jestem ciekaw czyjej produkcji faktycznie są te nośniki, Zotac sam nie robi SSD tylko nakleja swoje logo, a może coś się zmieniło...

    co do Plextora to dopiero w tym roku pokaże nośniki zgodne z PCIe 3.0 na 4 liniach oraz wspierające NVMe, te co są w sprzedaży działają na 1/3 gwizdka i szkoda na nie kasy, różnica minimalna, lepiej kupić dwa SSD na SATA i połączyć je w RAID 0 na płycie
    wyjdzie taniej i szybciej
    • avatar
     ElFi_
     0
     Chyba powoli klaruje nam się przyszłość szybkich nośników danych - karty PCIExpress:)