Karty graficzne

Zotac prezentuje okulary 3D

przeczytasz w 1 min.

Na Gitex 2008, odbywających się co roku w Dubaju targach sprzętu elektronicznego, firma Zotac zaprezentowała trójwymiarowe okulary, pozwalające na uzyskanie głębi obrazu w grach i filmach. Produkt ten wykorzystuje technologię przygotowaną przez NVIDIĘ.

Do okularów dołączany jest specjalny odbiornik, podłączany do portu USB – komunikacja pomiędzy oboma urządzeniami odbywa się bezprzewodowo. Zadaniem odbiornika jest synchronizacja znajdujących się w okularach polaryzatorów z obrazem wyświetlanym na ekranie monitora. Niestety, trójwymiarowe okulary nie będą współpracowały z każdym monitorem – potrzebny jest model zdolny do wyświetlania 120 Hz.

Na razie nie wiadomo, kiedy okulary Zotaca pojawią się na rynku, ani jaka będzie ich orientacyjna cena. Widać jednak wyraźnie, że moda na 3D zatacza ostatnia coraz szersze kręgi i po etapie niewypałów z połowy lat 90-tych pojawia się nadzieja na niedrogie i w miarę użyteczne gadżety pozwalające na uzyskanie trójwymiarowego obrazu.

 

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  W czasach wielkiej popularnosci matryc LCD osiagniecie 120Hz dla wiekszosci uzytkownikow bedzie niemozliwe. W sumie sa na rynku monitory LCD o odswieżaniu na tym poziomie ale nie wiadomo czy realny czas reakcji takiej matrycy bedzie pozwalal na osiagniecie dobrych efektow.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   to co jakis TV samsunga z 120Hz i ogień :)