Routery

ZTE ma router dla wymagających. Tu ci się internet nie zawiesi

przeczytasz w 2 min.

Wielu osobom zależy na szybkim połączeniu internetowym. Ważną kwestią jest w tym przypadku wybór odpowiedniego routera. Firma ZTE ma propozycję dla użytkowników 5G i LTE: oto ZTE MC888.

MC888 to nowy stacjonarny router LTE od ZTE. Pracą urządzenia zarządza procesor SDX62 firmy Qualcomm, który wspiera technologie SA i DSS i obsługuje europejskie pasma 5G. Wbudowane anteny mają zapewniać dobry zasięg wewnątrz budynku. A dzięki funkcji pasywnego chłodzenia router ma pracować niemal bezdźwięcznie.

Model charakteryzuje między innymi szybka transmisja danych 5G NSA DSS/SA (pobieranie do 1.7Gb/s). Urządzenie obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi 2.4 i 5GHz w standardzie Wifi6 – 802.11 ax3600 i LTE cat.19 z agregacją do pięciu pasm LTE. Router wyposażono w 2 złącza Giga LAN. Zarządzanie sprzętem jest możliwe z poziomu konsoli WebUI. Użytkownik może korzystać z opcji ręcznego wyboru pasm.

Najnowsza generacja procesorów 5G firmy Qualcomm zamknięta jest w niewielkiej obudowie dopełnionej zestawem specjalnie zaprojektowanych anten tak, aby docierający sygnał był najwyższej jakości. Obsługę urządzenia ograniczyliśmy do minimum. Wystarczy włożyć kartę SIM i podłączyć router do zasilania, aby korzystać z szybkiego Internetu 5G lub LTE cat. 19. – powiedział Jacek Patyński, Product Manager w ZTE Polska.

Design i obsługa

Router jest niewielki i  cechuje go elegancki wygląd. Model MC888 daje możliwość podpięcia aż 32 użytkowników jednocześnie poprzez dwuzakresowe WiFi w standardzie WiFi6 oraz klasycznie za pośrednictwem 2 portów Rj45 1Gbps. To czyni urządzenie dobrą opcją dla firm.

Zarządzać ZTE MC888 można z poziomu przeglądarki. Aby zalogować się do strony administratora, wystarczy połączyć się z routerem kablem RJ45 lub poprzez WiFi, a następnie wpisać w przeglądarce adres podany na naklejce i podać hasło. 

Specyfikacja techniczna routera ZTE MC888

 • Transmisja danych 5G – pobieranie do 1.8 Gb/s, wysyłanie do 662 Mb/s
 • Obsługa pasma 5G NSA 1800/2100/2500/2600/3500MHz oraz SA 2500/3500MHz
 • Obsługa pasma LTE 800/900/1800/2100/2600
 • Agregacja do pięciu pasm LTE lub jednego pasma 5G NSA oraz pięciu pasm LTE
 • Dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax3600  2.4/5.0GHz, do 32 użytkowników, sieć gościa
 • Rozbudowany Firewall
 • Rozbudowana konsola administracyjna WebUI, dzięki której urządzeniem można zarządzać z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej, bez konieczności instalowania aplikacji

źródło: materiały prasowe

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  digitmaster
  4
  Szanowna Pani Redaktor. Bzdury na resorach Pani pisze. Router jest w ofercie producenta już prawie pół roku, więc nie jest produktem nowym. Pisząc taki tekścik na temat sprzętu wypadałoby cokolwiek o nim powiedzieć ponad marketingowy bełkot przepisywany ze strony producenta, bo zwłaszcza dwa ostatnie akapity ze specyfikacji technicznej to czysty komunał. Ten router w zasadzie jest wykastrowany z funkcji firewalla (inspekcja pakietów, robienie NAT i inne do bólu podstawowe funkcje to nie jest coś co mieści się w definicji zwykłego firewalla, a tym bardziej tego rozbudowanego. Ostatni akapit to też inwalida. To że w ostatnim czasie wyrosła patologia związana z aplikacjami do konfigurowania sprzętu nie znaczy że jest to podejście właściwe. Są tylko trzy legitne warianty - konfiguracja przez przeglądarkę, kontroler producenta albo CLI. Każde inne to wynaturzenie z którym trzeba walczyć choćby ze względów bezpieczeństwa.
  • avatar
   zack24
   1
   Model MC888 daje możliwość podpięcia aż 32 użytkowników jednocześnie poprzez dwuzakresowe WiFi w standardzie WiFi6 oraz klasycznie za pośrednictwem 2 portów Rj45 1Gbps. To czyni urządzenie dobrą opcją dla firm - 32 klientów po wi-fi i kablu, toż to szok, jestem pod wrażeniem.
   A dzięki funkcji pasywnego chłodzenia router ma pracować niemal bezdźwięcznie - czyli jednak jakieś dźwięki wydaje (prawie)
   • avatar
    Gatts-25
    -1
    Patrząc na wpisy tutaj co było do przewidzenia bo u nas 99% propagandy to amerykańska nie dziwą mnie już od dawna. Niech zgadnę... uwierzyliście w Pandemię Covid i teraz uważacie, że jesteście zaszczepieni niby przeciw temu patogenowi amerykańskim preparatem. Też do przewidzenia. Trzeba jeszcze poczekać kilka / kilkanaście lat żeby ludzie myślący zaczęli zadawać sobie sami pytania dlaczego nagle tak chorują i nie są to schorzenia zaraźliwe bo autoimmunologiczne. Ale boty mają to do siebie, że nawet baza antywirusowa może im nie wystarczyć. A człowiek czasami wybiera złą stronę i potem za to płaci ogromną cenę. Są też tacy co z powodu wybrania niewłaściwej strony zmuszają całą resztę do tego samego. A amerykańska ruletka dopiero się rozkręca.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Co ćpacie w redakcji, że wam dubluje opisy?
     "Agregacja do pięciu pasm LTE lub jednego pasma 5G NSA oraz pięciu pasm LTE
     ". Warto dodać w tytule router do sieci mobilnej 5G, ale fakt więcej kliknięć na pewno jest.
     • avatar
      baertus11
      0
      2 porty dostępne dla Użytkownika i prawie zerowy firewall..... to nie jest dobra opcja dla firm