Smartfony

ZTE Open: 100 000 użytkowników wypróbowało już system Firefox OS

przeczytasz w 1 min.

Już ponad 100 000 użytkowników zdecydowało się na jego zakup i przetestowanie nowego dzieła fundacji Mozilla.

ZTE Open smartfon

ZTE Open to smartfon z niskiej półki cenowej, a co za tym idzie – z niezbyt wydajnymi podzespołami. Ma stosunkowo wolny procesor, jego wyświetlacz nie obsługuje wysokich rozdzielczości, a do dyspozycji użytkownika oddanych zostało tylko 512 MB pamięci. Jest jednak coś, co mocno przemawia za tym urządzeniem – to jeden z pierwszych smartfonów z systemem Firefox OS na pokładzie.

Firma ZTE podzieliła się wynikami sprzedaży tego urządzenia. Jak się okazuje – już ponad 100 000 użytkowników zdecydowało się na jego zakup i przetestowanie nowego dzieła fundacji Mozilla. Firefox OS to bardzo młody system, zaprojektowany tak, aby mógł uruchamiać aplikacje napisane przy użyciu HTML5, JavaScript i innych technologii webowych.

Choć liczba 100 000 sprzedanych egzemplarzy może nie wydawać się specjalnie duża i daleko jej do wyników topowych smartfonów firm takich, jak Apple czy Samsung, to należy pamiętać, że jest to nowość kierowana jak na razie do węższej grupy odbiorców. Sam producent – ZTE – przyznaje, że jest zadowolony z wyników i dlatego też już w przyszłym roku planuje wypuścić na rynek swojego drugiego smartfona z systemem Firefox OS.

Według nieoficjalnych informacji podawanych przez DG oraz TechHive, nowy smartfon ZTE z systemem Firefox OS zostanie wyposażony w dwurdzeniowy procesor i będzie miał większy ekran (o prawdopodobnie wyższej rozdzielczości). Mimo to nadal ma być jednak urządzeniem z niskiej półki cenowej.

Źródło: Liliputing, IDG, TechHive, CNET

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Rocik
  0
  A ja czekam cały czas z pieniądzmi na coś z wyższej półki...
  • avatar
   eryk1310
   0
   SteamOS przybywaj ! :D