Telefony

Zumobi zapewnia nowe fajerwerki dla Windows Mobile

przeczytasz w 0 min.

Użytkownicy iPhone’a już to znają od dawna. Mogą wrzucić na pulpit aktualności ze świata, wiadomości pogodowe, lub cokolwiek innego zapragną. Nie ma się co podniecać, przecież każdy może to mieć, ale niestety nie w takim stylu jak na iPhone’ie. Wszystko za sprawą fajnych ikonek służących do odpalania różnych usług. Ale co się odwlecze to nie uciecze i w końcu także użytkownicy systemu Windows Mobile mogą dołączyć do grona szczęśliwców.

Firma Zumobi uruchomiła darmową beta wersję oprogramownia, także zwanego Zumobi, które zapewnia telefonom wyposażonym w Windows Mobile bardzo podobną funkcjonalność i wygląd. Nowe ikonki nazwano „kafelkami”. Co więcej, Zumobi poszło dalej ponieważ pozwala użytkownikom na przesyłanie kafelek pomiędzy urządzeniami.


W chwili obecnej stworzono ikony odpowiadające między innymi wiadomościom, giełdzie, Amazon.com, informacji lotniczej, grze blackjack, Flickr i klipom dźwiękowym z kultowej kreskówki Family Guy. Po wybraniu interesującego serwisu można zaobserwować niewielkie opóźnienie w uruchamianiu wybranej aplikacji, ale wszystko śmiga bardzo sprawnie. Dodatkowe ikony można pobrać ze strony Zumobi.

Nowy system Zumobi dzieli ekran na cztery części, z których każda składa się z czterech płytek, co w sumie daje 16 kafli. Gdy na ekranie pojawiają się wszystkie elementy na raz, przypomina on puzzle lub inna pamięciową grę. W telefonach wyposażonych w ekrany dotykowe wystarczy wybrać płytkę naciskając na nią, natomiast w telefonach pozbawionych takiej możliwości, można posłużyć się klawiaturą numeryczną.


Trzeba przyznać, że poruszanie się po płytkach za pomocą ekranu dotykowego jest bardzo przyjemne. Na przykład naciśnięcie płytki Zumobi przenosi nas do kolejnych czterech ikon odpowiadających aplikacjom. Kolejne naciśnięcie uruchamia aplikację. Przeciągnięcie palcem po ekranie przenosi do kolejnego zestawu czterech płytek.


Pewnie zastanawiacie się dlaczego tak przyjemne i zarazem użyteczne oprogramowanie jest dostępne za darmo? My również. Odpowiedź jest prosta. Każdy uruchamiany zestaw ma na dole niewielką reklamę. Jest ona jednak kompletnie nieszkodliwa i w niczym nie przeszkadza.

Nie da się ukryć, że Zumobi ma olbrzymi potencjał, dlatego z niecierpliwością czekamy czym jeszcze zostanie wzbogacone to oprogramowanie. Jeśli chcecie sami przetestować nową aplikację odwiedźcie Zumobi.com.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!