Bajkowe postacie szybsze dzięki HP i AMD

Osiem miesięcy temu polskie studio filmowe Action Heroes rozpoczęło współpracę

z firmami HP i AMD przy produkcji animacji postaci do serialu Garfield w technice 3D.

Prace właśnie się zakończyły.

Studio Action Heroes zaangażowane już od roku w inną produkcję – filmu pełnometrażowego, testowało od jej startu możliwości rozwiązań HP i AMD. Nie było wątpliwości, by do produkcji serialowej opowieści o najpopularniejszym na świecie leniwym, rudym kocie użyć tej samej technologii. Cały proces animacji realizowanej w porozumieniu z Orange Studio Animacji, przebiegał bardzo sprawnie technicznie. Użyto przy tym stacji roboczych HP oraz najnowszego wielordzeniowego procesora AMD Opteron i akceleratorów graficznych ATI FirePro 3D.

Image

Zastosowane technologie stanowią znaczący element architektury sprzętowej przygotowanej do wymagających pod względem technicznym prac filmowych.

W nowych mediach takich jak animacja 3D, składową warsztatu jest przede wszystkim dobre zaplecze technologiczne. Współpraca z HP i AMD daje nam tę szansęmówi Paweł Lipka, szef Action Heroes. – Rynek animacji telewizyjnej i kinowej cechuje bowiem ciągły rozwój a rosnące wymagania widzów mogą zostać zaspokojone tylko wtedy, gdy technologia nie stanowi bariery dla swobody kreacji.

Wykorzystane technologie wpłynęły znacząco na przebieg codziennej pracy w studiu

i umożliwiły skończenie prac nad produkcją w terminie wcześniejszym niż zakładany.

Garfield jest ospały i leniwy. Nasi pracownicy i sprzęt, na którym pracują, stanowią jego przeciwieństwotwierdzi Paweł Lipka. – Boimy się jednak myśleć, czy sami nie stalibyśmy się jak Garfield, gdyby nie wsparcie techniczne od HP i AMDdodaje szef studia.

HP, AMD i Action Heroes planują współpracować także przy kolejnej produkcji

w przyszłości.

Image

źródło: informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie
ZANIM WYJDZIESZ... NIE PRZEGAP TEGO, CO CZYTAJĄ INNI!