Zapowiedziana na początku 2016 roku, gra Battalion 1944 nabiera kształtów. Prace są już na takim etapie, że można zaprosić graczy do zabawy.
Twórcy poinformowali, iż w dniach 19-22 stycznia odbędą się zamknięte beta testy. Dostaną się do nich jednak tylko nieliczni - osoby wspierające zbiórki na KickStarter i Humble Bundle oraz szczęśliwcy wybrani w drodze losowania (zgłaszać można się za pośrednictwem oficjalnej strony).
Jeśli się nie załapiecie, już 1 lutego gra zadebiutuje w Early Access. Należy liczyć się z ceną 14.99 euro i 6 trybami rozgrywki.
Gdyby ktoś jeszcze o Battalion 1944 nie słyszał, jak sugeruje tytuł oraz powyższy materiał wideo, jest to strzelanka osadzona w realiach II wojny światowej. Zabawa nastawiona będzie na rywalizację wieloosobową. Twórcy od początku sugerowali, że inspiracji szukali między innymi w pierwszych odsłonach serii Medal of Honor czy Call of Duty 2.
Po wyjściu z programu Early Access gra trafić powinna także na konsole Xbox One i PlayStation 4.
Źródło: Bulkhead Interactive