Błąd TLB również w procesorach Intel Core i7! [dementi]

Problem z TLB czyli Translation Lookaside Buffer wyraźnie popsuł sprzedaż procesorów AMD z rodziny Phenom i Opteron. Zapewne każdy z nas pamięta wydarzenia jakie miały miejsce w kilka dni po premierze nowych chipów ze stajni AMD. Producent przez długi czas nie mógł poradzić sobie z całkowitym usunięciem problemu nawet w drugiej rewizji procesorów. W chwili gdy Intel przedstawił Core i7 wydawało się, że „Niebiescy” są na prostej drodze do sukcesu, miażdżąc konkurencje w kategorii „najwydajniejsze CPU”. Tymczasem w dniu dzisiejszym na stronach serwisu Fudzilla pojawia się informacja, że Core i7 również ma problem z TLB. Co ważne, donosy potwierdza sam Intel w stosownym dokumencie.

Image

Wygląda na to, że błąd może odbić się na stabilności platformy opartej na wadliwych Core i7. Problem jednak w tym, że nie jest jeszcze pewne czy błędy będą miały wpływ na stabilność działania komputera „zwykłego użytkownika”. Póki co w informacji podanej przez Intela, mowa o możliwej niestabilności systemu, a także o możliwych błędach w obliczeniach. Z pewnością dla Intela znacznie większym kłopotem będzie teraz przekonanie użytkowników profesjonalnych, że i7 to rozwiązanie godne zaufania.

Na tę chwilę wiadomo, że Intel poszukuje rozwiązania problemu i spodziewać można się, że niebawem pojawi się poprawka, którą będą musieli wprowadzić producenci płyt głównych na poziomie BIOSu. Jaki będzie finał tej sprawy? Tego z pewnością dowiemy się w przeciągu najbliższych dni lub tygodni. Więcej informacji na temat problemu można przeczytać u źródeł (plik PDF, serwery Intel).

Źródło: Fudzilla

Wybrane dla Ciebie
ZACZEKAJ! ZOBACZ, CO TERAZ JEST NA TOPIE