Ceny iPhone'a 8 mogą przekroczyć 1000 dolarów

Apple złamać może w tym roku granicę 1000 dolarów za smartfona. Mimo tego można podejrzewać, że zainteresowanych zakupem nie zabraknie.

Image
Mateusz Tomczak

Ceny smartfonów z logo Apple nigdy nie należały do najniższych. Mimo tego najnowsze informacje z tym związane warte są uwagi. W tym roku pęknąć może bowiem bariera 1000 dolarów.

Większość przecieków zgodna jest co do tego, iż Apple szykuje trzy wersje iPhone'a 8. Dwie stanowić mają bezpośrednich następców iPhone'a 7 oraz iPhone'a 7 Plus. Najciekawiej prezentować ma się jednak trzecia i to właśnie ona kosztować ma ponad 1000 dolarów - w wariancie z najskromniejszymi zasobami pamięci.

Skąd taka kwota? Producent zapewne znajdzie argumenty, którymi będzie przekonywał klientów. Wygląda jednak na to, że poznaliśmy je już teraz. Z informacji FastCompany wynika, iż to właśnie tutaj zastosowany zostanie ekran OLED. Spekuluje się o tym już od dłuższego czasu, być może wiązałoby się to także z korektą stylistyki i znacznie smuklejszymi ramkami wokół ekranu oraz niejako w konsekwencji z nowym umiejscowieniem czytnika linii papilarnych. Zwłaszcza, że przekątna wynosić ma aż 5,8 cala.

Ostatnio w sieci pojawiły się też informacje jakoby producent planował poważniejsze zmiany związane z baterią. Ich celem byłoby oczywiście wydłużenie czasu pracy smartfona i zapewnienie jak najszybszego, bezprzewodowego ładowania. To oferować mają jednak wszystkie warianty iPhone'a 8.

Źródło: phonearena, BGR

Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY