Próbka inżynieryjna procesora Intel Skylake przyłapana na zdjęciu

Intel już rozpoczął dostawy pierwszych próbek inżynieryjnych procesorów Skylake.

Paweł Maziarz
Intel procesor układ zdjęcie

Co prawda procesory Intel Skylake mają zadebiutować dopiero w drugiej połowie 2015 roku, ale producent już rozpoczął dostawy pierwszych próbek inżynieryjnych do swoich partnerów.

Jedna z takich próbek (ES1) trafiła w ręce redaktorów z serwisu VR-Zone – została ona wyposażona w cztery rdzenie o taktowaniu 2,3 GHz w trybie standardowym i 2,9 GHz w trybie Turbo Boost, układ graficzny klasy GT2, a także kontroler pamięci DDR3 i DDR4 RDIMM. Procesor charakteryzuje się współczynnikiem TDP na poziomie 95 W, a zastosowanie kontrolera pamięci RDIMM może sugerować wersję przeznaczoną dla serwerów.

Podobno inżynierowie opracowali również inną próbkę z generacji Skylake – również została ona wyposażona w cztery rdzenie, lecz w tym przypadku o częstotliwości 2,2/2,4 GHz. W procesorze zintegrowano też kontrolery pamięci DDR3 i DDR4 RDIMM, ale za to już zabrakło układu graficznego. W tym przypadku współczynnik TDP spadł do 80 W.

Intel Skylake procesor próbka inżynieryjna
Rewers próbki inżynieryjnej procesora Intel Skylake

Przypominamy, że procesory Intel Skylake będą kompatybilne z całkowicie nowymi płytami głównymi z podstawką LGA 1151 i chipsetami z serii 100.

Źródło: VR-Zone

Wybrane dla Ciebie
NIE WYCHODŹ JESZCZE! MAMY COŚ SPECJALNIE DLA CIEBIE